czwartek, 21 czerwca 2018

Asertywne lato we Wrocławiu


We wtorek były ostatnie (niestety) dla naszej grupy warsztaty z asertywności z Eweliną Seklecką w ramach projektu "Safety. Asertywność i samoobrona dla kobiet 60+", realizowanego przez Fundację Punkt Widzenia,
Uczestniczki tym razem zgłębiały tajniki "monologu wewnętrznego", a na zakończenie było siostrzańskie pożegnanie i wymiana informacji na dowolne tematy. Wszystkie uczestniczki były głęboko przekonane, że z wielu powodów warto było na warsztaty z Eweliną chodzić. Brak słów, żeby opisać, jak fajnie było.Monolog wewnętrzny może nam "zatruć życie", ale na szczęście nie musi, kliknijcie: Asertywny monolog wewnętrzny- blog. "Wirtualna kultura" musi nad swoim monologiem wewnętrznym popracować. Czasami dopada ją "czarnowidztwo" lub "katastroficzne myślenie: "Co bym nie zrobiła to niczego to nie zmieni". Powinna koncentrować się na pozytywnych doświadczeniach, przecież wiele rzeczy jej się w życiu udało.

Na zakończenie Ela z wielkim zaangażowaniem polecała letnie spacery organizowane przez Koło Przewodników Miejskich, działające przy Oddziale PTTK we Wrocławiu,  kliknijcie: XV Letnie spacery PTTK. Program spacerów jest bardzo bogaty, kliknijcie: Program spacerów. Spacery zaczynają się w sobotę, 23 czerwca 2018. Ostatni spacer będzie 30 września. Miejsca zbiórki (jeśli nie wymieniono inaczej w programie):
  • Infopunkt Barbara, ul. Świdnicka 8c, w soboty o godz. 11.00; 
  • Infopunkt Barbara, ul. Świdnicka 8c, w niedziele o godz. 12.00, wycieczki dla dzieci; 
  • przed Katedrą, w niedziele o godz. 15.00.
Była też mowa o działaniach EKO Centrum, kliknijcie: EKO Centrum, które może zorganizować dla nas warsztaty. Asertywne seniorki pomysł chętnie poparły.

Jak widzicie, seniorki interesują się wszystkim. A co robią seniorzy? Czy wybiorą się do pierwszej męskiej szopy we Wrocławiu przy ulicy Paulińskiej 16, którą otwarto 20 czerwca, kliknijcie: Męska szopa. Rok temu Wrocławskie Centrum Seniora szukało chętnych do utworzenia szopy, kliknijcie: Męska szopa - pilna wiadomość. Udało się!!!

Uwaga. O sąsiedzkich spacerach napisałam tutaj (kliknijcie): Sąsiedzkie spacery.
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: