czwartek, 7 czerwca 2018

Wirtualna Kultura na Kongresie Wrocławskich Organizacji Pozarządowych

"Wirtualna Kultura" upływu czasu się nie boi. Z pełną świadomością postanowiła sprawdzić, kto w ciągu ostatniego roku bardziej się zmienił - ona czy uczestnicy pierwszego Kongresu Wrocławskich Organizacji Pozarządowych. Dlatego wzięła udział w drugim Kongresie. Cel osiągnęła. Spotkała "starych znajomych" i przekonała się, że i oni i  ona są coraz młodsi. Świadczą o tym zdjęcia tegoroczne i sprzed roku,  kliknijcie tutaj: Popowiczanka na kongresie - rok 2017.

Pierwsze zdjęcie poniżej jest sprzed roku, a drugie z wczoraj (zdjęcia nie są retuszowane!). I Damian i ona są wyraźnie młodsi. To samo dotyczy Dominika i Macieja, nie mówiąc o dziewczynach na pierwszym zdjęciu powyżej.Sami widzicie, że co najmniej z tego powodu warto brać udział w Kongresach Wrocławskich Organizacji Pozarządowych.

Są oczywiście i inne "plusy". Można, na przykład, przyglądać się, jak Agata, Jacek i Wojtek sadzą klon pod czujnym okiem Grzegorza:


albo pogawędzić z gośćmi z Gruzji lub z Anią w niebieskich okularach:


No i może najważniejsza rzecz. Można przy okazji się dowiedzieć o wielu nowych pomysłach NGO i Urzędu Miasta Wrocławia.

Po wspólnym śniadaniu" Smacznie na dzień dobry", przygotowanym przez Fundację Food Think Tank, Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, otworzył Kongres wspólnie z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które Kongres przygotowały.


Na platformie "Wrocław rozmawia" bardzo szybko ukazała się relacja z kongresu, kliknijcie: II Wrocławski Kongres NGO - największe spotkanie w Polsce. Również Centrum Sektor 3 pisze o tym na Facebooku, kliknijcie: Centrum Sektor 3 - Facebook. Dlatego nie muszę wszystkiego na blogu pisać.

"Wirtualna Kultura" wzięła udział w pracach grupy branżowej "Aktywne Sąsiedztwa". Wreszcie się dowiedziała, o co chodzi z tymi aktywnymi sąsiedztwami, kliknijcie: Aktywne sąsiedztwo na zielonym mosteczku. To jest temat rzeka. Moderatorami grupy byli Joasia "mózg" Żółtego Parasola i Jacek - Dyrektor Departamentu ds. Społecznych. Żółty Parasol ma duże doświadczenie w tym temacie. Uczestnicy tej grupy byli zgodni, że dyskusja na ten temat musi być kontynuowana. "Wirtualna Kultura" z radością stwierdziła, że młodym te sprawy leżą na sercu.


Na zakończenie bardzo dobre wieści dla nas seniorów. Miasto Wrocław, czyli Urząd Miejski, przygotowuje specjalny program w trosce o seniorów, w tym ma pomysł na "kopertę życia" i "złotą rączkę" dla samotnych seniorów. Wkrótce napiszę więcej na ten temat. Myśli się też o uniwersytetach czwartego wieku dla 80+.

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. Krysiu! Zdradź swój sekret? Jak to robisz? U mnie siwych włosów przybywa z dnia na dzień (dosłownie), a Ty coraz młodsza i pełna energii! Tak trzymaj!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź jest prosta. Licznik zaczyna na nowo bić po przejściu na emeryturę.

   Krystyna

   Usuń