piątek, 8 czerwca 2018

Otwórzcie się na muzykę


O(d)twórz się na muzykę! Tak brzmi tytuł projektu, na który składają się dwa koncerty dedykowane seniorom. Na pierwszym z nich "Wirtualna Kultura" była w maju. Teraz będzie drugi, zobaczcie afisz na końcu wpisu.

Koncerty są wspierane przez Stowarzyszenie Tratwa i odbywają się w klimatyzowanej sali koncertowej w Pracowni Projektów Międzykulturowych "Zajezdnia" przy ulicy Legnickiej 65, kliknijcie: Tratwa. Idealne miejsce na upały. Wstęp wolny.

"Wirtualna Kultura" na pierwszym koncercie siedziała w bardzo wygodny fotelu, rozkoszowała się muzyką i to wszystko w odpowiedniej atmosferze, na którą składali się bardzo sympatyczni ludzie, ciekawa muzyka celtycka i poezja oraz umiarkowana temperatura w sali koncertowej na pierwszym piętrze. Po koncercie wszyscy uczestnicy gawędzili i o tym i o tamtym przy kawie, herbacie, wodzie mineralnej i ciasteczkach. Idealna propozycja na niedzielne popołudnie.

To wszystko dla seniorów wymyślił Kacper Czapiga, uczeń gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 14. Drugi koncert będzie w tym samym miejscu co pierwszy już 17 czerwca (niedziela) o godzinie 17:30. Wystąpi Radosław Dembiński, który gra na viola da gamba.

Dwaj zadowoleni panowie na zdjęciach powyżej to Kacper Czapiga i Łukasz Potoczny (znawca muzyki celtyckiej i znakomity jej wykonawca). Pierwszy z nich to wyjątkowy wolontariusz. O jego działalności "Wirtualna Kultura" dowiedziała się na Gali Wolontariatu, kliknijcie: Oblicza wolontariatu. Jest on jednym z "Ośmiu wspaniałych Wrocławia", kliknijcie: Laureaci (zdjęcie Wirtualna Kultura dostała z WCRS).


Łukasz Potoczny gra i śpiewa tradycyjną muzykę irlandzką (celtycką), kliknijcie: Zespół Duan. Jest też świetnym gawędziarzem i potrafi każdego zainteresować jego wielką miłością, jaką jest muzyką irlandzką. Można go pytać o wszystko. "Wirtualna Kultura" skorzystała z tej okazji. W ten sposób się dowiedziała, jak jest zbudowane banjo tenorowe i jaka jest jego historia, kliknijcie: Banjo - Wikipedia. Poznała też tajniki muzyki irlandzkiej i sekret jej niezwykłych rytmów.

Nie macie planów na niedzielne popołudnie 17 czerwca, chcielibyście spędzić czas w miłym towarzystwie? Koniecznie przyjdźcie do PPM Zajezdnia przy ulicy Legnickiej 65 na koncert Radosława Dembińskiego (kliknijcie na afisz). Gra on na viola da gamba, kliknijcie: Viola da gamba - Wikipedia. Nie musicie czekać na koncerty Wratislavia Cantans jak, na przykład, te w roku 2017, kliknijcie: Wratislavia Cantans - sierpień 2017, żeby posłuchać tego instrumentu i Radosława Dembińskiego.


Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz