niedziela, 10 czerwca 2018

Seniorka w warsztacie

"Wirtualna Kultura" jeszcze jako "Popowiczanka" pewnego dnia wybrała się na kilkugodzinny "warsztat" do Centrum Sektor 3 przy ulicy Legnickiej 65, prowadzony przez młode dziewczyny z psychologii. Wtedy słowo "warsztat" kojarzyło się jej tylko z naprawą samochodów i dała temu wyraz pod koniec zajęć, gdy każdy z uczestników miał okazję powiedzieć, co o "warsztacie" sądzi.

Teraz, gdy "Wirtualna kultura" ma za sobą różne warsztaty, słowo "warsztat" już jej nie razi i chętnie o warsztatach w Żółtym Parasolu opowiada. Co więcej, ona się chwali, że na te warsztaty chodzi do Żółtego Parasola:
  • Trening pamięci z Anią w niebieskich okularach (kliknijcie na zdjęcia powyżej),
  • Warsztaty komputerowe z Wiesią i Andrzejem (kliknijcie na zdjęcia poniżej).
Na ostatnim treningu pamięci królowała "mapa myśli" i rozpoznawanie osób na zdjęciach, kliknijcie: Mapa myśli - Wikipedia, a poprzednio zakładki, zakładki obrazkowe i zakładki rymowanki, kliknijcie: Więc jestem (serwis studencki) - techniki zapamiętywania. Jak wytłumaczyć, że łatwiej rozpoznajemy na zdjęciach postacie znane nam w młodości niż nowe?

Na warsztatach komputerowych po długiej przerwie pojawiły się znowu "krówki" od Zenona. Słodkie krówki od Zenona w ostatni czwartek nie przeszkadzały uczestnikom warsztatów komputerowych w logowaniu się na koncie Googla, porządkowaniu zawartości swojej "chmury" i udostępnianiu plików. "Wirtualna kultura" chętnie swoją chmurę znowu obejrzała. Poprzednio robiła to w październiku 2017 na projekcie ERASMUSa, kliknijcie tutaj: Seniorzy w chmurze.

Odtwarzania, zgrywania, nagrywania na płyty itd "Wirtualna kultura" nauczyła się od Wiesi też na warsztatach. Oprócz Media Player uczestnicy warsztatów poznali inne tego typu narzędzia, w tym filmy TV, oraz różne formaty nagrywania muzyki, jak mp3 i wma.Podsumowanie wpisów na blogu o tegorocznych warsztatach komputerowych i z treningu pamięci:

Warsztaty komputerowe:
Warsztaty z treningu pamięci:
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: