wtorek, 15 października 2019

Otwarta Akademia Muzyczna

Wirtualna Kultura dostała list z prośbą o rozpropagowanie propozycji naszej Akademii Muzycznej:

Otwarta Akademia Muzyczna - podstawy wiedzy muzycznej. 

Kierownikiem Otwartej Akademii Muzycznej jest dr Maria Zawartko. Projekt jest skierowany do wszystkich dorosłych, a w szczególności do seniorów melomanów, kliknijcie: Otwarta Akademia Muzyczna.

To jest już szósta edycja projektu. Ilość miejsc jest ograniczona do 40 osób. Przeprowadzane są rozmowy kwalifikacyjne i trzeba wnieść stosowne opłaty. Zgłoszenia są przyjmowane do 23 października 2019:

oam@amkl.edu.pl

Bonusem Otwartej Akademii Muzycznej jest udział (nieodpłatny) w próbach generalnych do koncertów w Narodowym Forum Muzyki (dzięki uprzejmości dyrektora Andrzeja Kosendiaka). Regulamin Otwartej Akademii Muzycznej jest dostępny tutaj: (kliknijcie) Otwarta Akademia Muzyczna.

Kursy obejmują zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, a ich poziom dostosowany jest do indywidualnych potrzeb i możliwości słuchaczy. W ramach kursów nie przewiduje się indywidualnej nauki gry na instrumentach.

Zajęcia Otwartej Akademii Muzycznej odbywają się w formule sesyjnej. Sesje organizowane są w piątki od godz. 16.00 (dokładne terminy spotkań zostaną ogłoszone wkrótce). W nowym roku akademickim 2019/2020 planuje się przeprowadzenie minimum 10 spotkań (jeden piątek w miesiącu). Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu przy Placu Jana Pawła II nr 2.

Tegoroczna edycja Kursu (2019/2020) Otwartej Akademii Muzycznej obejmie następujące zajęcia tematyczne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli akademickich różnych specjalności:
  • LITERATURA MUZYCZNA – mgr Katarzyna Łuczak,
  • INSTRUMENTOZNAWSTWO – dr Katarzyna Dziewiątkowska,
  • MUZYKOTERAPIA – dr Katarzyna Turek,
  • JĘZYK WŁOSKI W MUZYCE – mgr Dominik Golema,
  • PRACA W ZESPOLE WOKALNYM (emisja głosu) – prof. dr hab. Bogusława Orzechowska,
  • HISTORIA SZTUKI - dr Dariusz Galewski.
Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy projekt. Z pewnością niejeden senior meloman jest usatysfakcjonowany. Tymczasem dla dzieci, które kochają muzykę , oferta http://smszymanowski.pl/oferta-dydaktyczna/ będzie najodpowiedniejsza. W placówce tej kształci się muzyków instrumentalistów na pierwszym poziomie edukacji, tzn. na poziomie szkoły I stopnia do wyboru są instrumenty smyczkowe, klawiszowe oraz dęte.

    OdpowiedzUsuń