sobota, 26 października 2019

Gdzie oni są?Za każdym razem, gdy Wirtualna Kultura bierze udział w wydarzeniach, warsztatach, spotkaniach adresowanych do wrocławskich seniorów, to zastanawia się, gdzie seniorzy są - przecież we Wrocławiu jest ich podobno 160 tysięcy, a przychodzi jakiś ułamek promila procenta lub coś podobnego. Tylko na spotkaniach z  Kabaretem Elita lub lekarzami i na marszu kapeluszy jest ich więcej:
Czy z tych obserwacji można wyciągnąć wniosek, że seniorów interesuje tylko śmiech i zdrowie?

Może interesują ich darmowe konsultacje komputerowe, których trzecia edycja zaczęła się na początku października i będzie do 16 grudnia 2019:
Aktualną listę miejsc, w których są konsultacje, możecie znaleźć m.in. w "aktualnościach" na stronie Stowarzyszenia Pomocy Iskierka - jest na niej Żółty Parasol. Tak lista konsultacji wyglądała w dniach 21-26 października 2019:

We wrześniu miasto Wrocław zamierzało rozpocząć ankietowanie seniorów z uniwersytetów trzeciego wieku. Inni seniorzy mieli być ankietowani teraz. Czy ktoś coś o tym wie? Dajcie znać Wirtualnej Kulturze. Ona umiera z ciekawości, jakie są pytania:
Celem ankiet jest diagnoza sytuacji wrocławskich seniorów??? Wirtualna Kultura ubolewa, że GDS ds. Seniorów nie wzbudził zainteresowania seniorów.

Wiele dzieje się w nowym miejscu dla seniorów, czyli w Przestrzeni Trzeciego Wieku:


Z życia Wirtualnej Kultury: 
  • 19 października była na wycieczce dla seniorów w Głuchołazach i w Czechach, fantastyczny jesienny relaks (kliknijcie na zdjęcia zrobione na wycieczce), kliknijcie: Wycieczki dla każdego 2019 (wpis na blogu). Uwaga. W listopadzie będzie wycieczka do m.in. Starej Kopalni w Wałbrzychu, w grudniu podziemia Zamku Książ.
  • 21 października była w Przestrzeni Trzeciego Wieku na spotkaniu z Haliną Krawczyk i Janem Pawelskim - duetem fotografów (rewelacja, relacja na blogu wkrótce), kliknijcie: Ewelina Seklecka zaprasza na inspirujące spotkania (wpis na blogu). Następne spotkania z innymi pasjonatami są 28 października, 8 i 15 listopada.
  • 23 października nagrała swoją rolę w słuchowisku o bohaterach Ołbina (premiera słuchowiska będzie chyba 23 listopada), kliknijcie: I Ty możesz zostać radiowym aktorem (wpis na blogu)
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Irena ze Szczepina12 listopada 2019 22:22

    Wspaniale, że mamy Krysię, która systematycznie informuje nas o ciekawych i ważnych wydarzeniach we Wrocławiu. Dzięki Tobie Krystynko wiemy dokładnie "co jest grane?". Bardzo, bardzo dziękuję w imieniu seniorów i nie tylko. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń