środa, 16 października 2019

Ewelina Seklecka zaprasza na inspirujące spotkania


Czytelnicy bloga zapewne pamiętają, że przed wakacjami Wirtualna Kultura brała udział w warsztatach z twórczego pisania z Robertem Rientem, które były częścią większego projektu "Inspiracje", realizowanego przez Fundację Punkt Widzenia, której prezeską jest Ewelina Seklecka. Teraz przyszła pora na kolejną odsłonę tego projektu, finansowanego przez gminę Wrocław, czyli na spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy swoją pasją mogą nas "zarazić".
Spotkania będą w Przestrzeni Trzeciego Wieku w budynku  pl. Solidarności 1/3/5 (czwarte piętro, winda) w następujących terminach:

21.10.2019, godzina 9:30 (poniedziałek), 
28.10.2019, godzina 9:30 (poniedziałek), 
  8.11.2019, godzina 13:00 (piątek), 
 15.11.2019, godzina 13:00 (piątek). 
Oto szczegóły spotkań:

21.10.2019, godzina 9:30 
  • Wniknąć głębiej”. Spotkanie z Haliną Krawczyk i Janem Pawelskim duetem fotografów, traktujących aparat jako sprzymierzeńca w odkrywaniu ukrytych, nieoczywistych obrazów w przyrodzie, wyróżnionych za zdjęcia z cyklu „Piękno i destrukcja” International Photography Award 2018 (kliknijcie: Piękno i destrukcja (wpis na blogu)).

28.10.2019, godzina 9:30 
  • Wyszło spod moich rąk”. Spotkanie z Wandą Walczak, pasjonatką rękodzieła, specjalizującą się w sztuce decoupage, kartkach ozdobnych, pisankach, ozdobach z papieru.
  • Bez względu na porę roku, dnia i stan pogody (...) udam się w góry”. Spotkanie z Grzegorzem Tymoszykiem ratownikiem górskim, członkiem-założycielem Grupy Jurajskiej GOPR, alpinistą, zawodowym instruktorem survivalu, działaczem społecznym.

8.11.2019, godzina 13:00 
  • Malowanie - moja przygoda i pasja”. Wystawa prac i spotkanie z Lidią Rygus, malarką amatorką, malującą akrylem i akwarelą, od martwej natury poprzez pejzaż do człowieka, doskonalącą warsztat w Ognisku Kultury Plastycznej im. Eugeniusza Gepperta, autorką około 100 obrazów w "kolekcjach" prywatnych w Polsce, Hiszpanii, Niemczech.
  • Współczesny i przyszły senior” Spotkanie z Marianem Ferencem, prezesem Fundacji Aktywny Senior, nieustannie poszukującym innowacyjnych sposobów rozwiązywania problemów osób starszych m.in. w ramach międzynarodowej współpracy w projektach finansowanych z programu ERASMUS + i Grundtvig. 

15.11.209, godzina 13:00 
  • Co w mej duszy gra”. Wystawa prac i spotkanie z Anną Pawłowską, malarką samoukiem, wykorzystującą różnorodne techniki by tworzyć martwe natury, pejzaże, sceny rodzajowe. Obrazy Anny Pawłowskiej znajdują się m.in. w pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. 
  • Mój pomysł na życie”. Spotkanie z Barbarą Sendal, założycielką i prezeską senioralnego Stowarzyszenia Pomysł na życie, organizującego m.in. zajęcia jogi, języka angielskiego, rozgrywki Scrabble dla osób w wieku 50+ (kliknijcie: Blog "Babie lato").


Fundacja Punkt Widzenia i Przestrzeń Trzeciego Wieku zapraszają!!! 


Przypomnienie. Warsztaty realizowane w ramach projektu INSPIRACJE:

Uwaga. Tak żółta jesień jest w parku w Nowym Sączu. Jej kolor współgra z kolorem siedziby Przestrzeni Trzeciego Wieku. Wirtualna Kultura zdjęcia siedziby PTW otrzymała od Ilony, a jesiennych drzew od Bacy.
Krysty.na - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz