poniedziałek, 28 października 2019

Wirtualna Kultura przeczytała na Facebooku


Facebook to dla Wirtualnej Kultury nadal coś nie do końca znanego, ale jakoś sobie radzi z czytaniem, co interesuje jej znajomych. Oto przykłady:

 • A.J. razem z seniorami z Żółtego Parasola interesuje się "Polską wodą" w teatrze Capitol. Spektakle będą 11, 12 i 13 listopada, kliknijcie: Polska woda - migawki filmowe.
 • M.S. udostępniła link do Koncertu Zaduszkowego "Ladies of Jazz" - wrocławskie wokalistki, 2 listopada w Vertigo Jazz Club i Restaurant, kliknijcie: Koncert Zaduszkowy - Facebook.
 • U.B. interesuje się 10. American Film Festival w Nowych Horyzontach, 5-11 listopada, kliknijcie: 10. American Film Festival .
 • M.S. wybiera się na finałowy koncert wieńczący piątą edycję warsztatów Projekt Gospel, 10 listopada w Imparcie, kliknijcie: Projekt Gospel
 • K.B. poleca premierę Wrocławskiego Teatru Tańca "Palimpsest", która będzie 23 listopada na scenie na Dworcu Świebodzkim, kliknijcie: Palimpset.
 • I.Z. rekomenduje książkę: "Mój inny dziadek" Rolfa Bartha i Danieli Bunge, kliknijcie: Recenzja 1 oraz Recenzja 2.
 • A.G. był na na Gali zamknięcia Festiwalu Aktorstwa Filmowego, na której wręczono szczeniaczki. Platynowego dostała Barbara Kraftówna, a złote: Bartosz Bielenia (Boże ciało), Aleksandra Konieczna (Boże ciało),  Dorota Kolak (Zabawa zabawa), Łukasz Simlat (Żelazny most), Maria Dębska (Zabawa zabawa).
 • B.K. była na warsztatach z renowacji elementów drewnianych, zorganizowanych na Odra Centrum, zacumowanym przy Wyspie Opatowickiej. Prowadził je Kamil Zaremba, kliknijcie: Renowacja elementów drewnianych - Facebook.
 • A.W. i inne Parasole znowu gdzieś na Ołbinie oglądali film wieczorową porą, kliknijcie: Spółdzielnia Kinowa Ołbin - Facebook. Następna taka okazja będzie 27 listopada (na 30 października chyba miejsc już nie ma). Warto też zapamiętać, że 18 i 25 listopada są kolejne spotkania Sąsiedzkiego Klubu Książki, a 20 listopada Szew Ołbina. Zobaczcie afisz na dole wpisu, ale najpierw kliknijcie na październikowe zdjęcia.

Wirtualna Kultura przeczytała poniżej komentarz Majki i pod jego wpływem dodała link do strony Strefy Kultury Wrocław, gdzie jest w wersji pdf bezpłatny polsko-angielski miesięcznik (z dodatkiem w języku ukraińskim) o życiu kulturalnym Wrocławia, dostępny w wersji papierowej w około 300 lokalizacjach - w Żółtym Parasolu też:

Warto też zajrzeć tutaj (kliknijcie): Strefa Kultury Wrocław - kalendarium oraz przeczytać wyniki badania, kliknijcie: Badanie wrocławskich uczestników kultury.

Boże ciało to polski kandydat do Oskara:
Zabawa, zabawa:
Żelazny most (premiera w DCF 22 listopada):
Listopad na Ołbinie


Krystyna - Wirtualna Kultura 

9 komentarzy:

 1. Wg mnie
  bardzo brakuje nam takiego czasopisma/biuletynu (my seniorzy uwielbiamy wszystko mieć na papierze i pod ręką), w którym byłby codzienny przekrój wrocławskich atrakcji ze wszystkiego po trochę: z muzyki, teatru, literatury, filmu, wystawy malarstwa i innych jeszcze atrakcji kulturalnych...
  Kiedyś ponad dwa lata temu był taki przekrój niusów KABEL dla seniorów, gdzie ja też byłam redaktorką wolontariuszką, ale Miastu brakło środków na druk i miesięcznik umarł śmiercią naturalną. Tamten miesięcznik był oczywiście bezpłatny. To co Ty Krysiu przedstawiłaś powyżej to wszystko jest rozrzucone "po całym świecie" i nijak tego zebrać i przeanalizować.Szkoda, bo nie każdemu się udaje przeszukać wszystkie portale, blogi, itp, aby wiedział z czego i wybrał to, co najbardziej mu się spodoba.
  Pisząc o tym, mam nadzieję że przeczyta ktoś kompetentny i może przyjdzie nam z pomocą? Dziękuję Krysiu za tę próbę przedstawienia wycinka czasowego z FB.
  Pozdrawiam serdecznie Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Majko, pod wpływem Twojego komentarza dodałam we wpisie link do Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego.

   Krystyna

   Usuń
  2. Dobrze że dodałaś Krysiu tę stronę...
   Jednak po pierwsze:
   - nie znajduję tego Niezbędnika jak dotąd wcale i nigdzie, więc gdzie są te 300 pktów udostępnienia? czy tylko mnie nie po drodze?
   po drugie
   - 72 strony ciasnym druczkiem to nie tak, Potrzebne nam raczej Kalendarium, ale codzienne i z wglądem we wszystko tj kino teatr muzyka i t d . . .
   I to byłoby faktycznie pomocne bo praktyczne.
   Senior jest specjalnym odbiorcą i z tym należy się liczyć.

   Jest gdzieś wykaz udostępnień Niezbędnika...?
   Nie mogłam ich niestety znaleźć.

   Usuń
 2. Chetnie zobacze ten film jak sie pokaze w Paryzu

  OdpowiedzUsuń
 3. Maju, Wrocławski Niezbędnik Kulturalny działa też na Facebooku:

  https://www.facebook.com/NiezbednikKulturalny/

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krysiu - dziękuję bardzo.
   Miłego weekendu, a będzie długi. Oby był ciepły

   Usuń
 4. Irena ze Szczepina12 listopada 2019 22:35

  Droga Majko!"Niezbędnik" zawsze jest w "Barbarze". Od kiedy jest dostępny czytam i wybieram najciekawsze imprezy, filmy itp. Faktycznie - codzienne kalendarium byłoby bardzo czytelne zwłaszcza dla seniorów (i nie tylko). To prawda, ja też lubię mieć wszystko na papierze i pod ręką. Może nasza Krysia zadziała i w "Niezbędniku" dostaniemy informacje w takiej formie o której pisze Majka.Byłoby SUPER!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Irenko
   Nie wiem czy się znamy, ale już dawno Cię polubiłam z kontaktów na tym blogu.
   Dziękuję, że postarałaś się zrozumieć o co mi chodzi. Mianowicie; nie o 70 stron druku bo cegłą się staje, ale o codzienne przekrojowe info o najważniejszych(!),bo przecież o wszystkim się nie da napisać, a mawet nie trzeba. To będzie subiektywne, ale jeśli będzie rzetelne to właśnie tego nam trzeba, tego też oczekuję ja. Przepraszam że zakończyłam zdanie "ja" ale wiem że wiele osób myśli podobnie. Ja tylko głosno to wyraziłam. Pozdrawiam serdecznie. Polecam sie z tym pomysłem Majka

   Usuń
 5. Irena ze Szczepina5 stycznia 2020 13:27

  Witaj Maju!Przyznam szczerze, że nie wiem czy się znamy. Może gdzieś, kiedyś spotkałyśmy się.Podobnie jak TY, polubiłam Cię bardzo czytając komentarze,piękny, mądry wiersz, który sobie przepisałam.Wzruszyłam się, kiedy zachwyciłaś się moim zdjęciem (jesień). Twój pomysł o codziennym przekrojowym info o najważniejszych wrocławskich atrakcjach w "Niezbędniku Kulturalnym" jest naprawdę godny uwagi i myślę sobie, że seniorzy przyzwyczajeni do papierowych informacji ucieszą się, gdy Ktoś nam pomoże zrealizować i załatwić ten ważny temat. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń