czwartek, 29 października 2020

Wirtualna Galeria Wspomnień

Gdy w marcu dopadł nas koronawirus i zatrzymał w domach, niektórzy ze zdumieniem i niedowierzaniem zauważyli, że można żyć wolniej, ale nie da się żyć bez rodziny, znajomych i sąsiadów. Gdy ich zabraknie, to wiele rzeczy traci na znaczeniu. 

Podobna refleksja nasuwa się w przededniu Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Cztery lata temu Wirtualna Kultura-Popowiczanka zastanawiała się, kogo wspominamy w te dni:

W tym roku pracownicy Wrocławskiego Centrum Seniora przygotowują nietypowe wydarzenie online 2 listopada w godzinach 10:30-18:00, w trakcie którego będzie można posłuchać wspomnień o tych, których już nie ma wśród nas i podzielić się własnymi wspomnieniami:
Będziemy wspólnie wspominać naszych najbliższych oraz osoby znane ze świata kultury i życia społecznego, których nie ma już z nami. Pracownicy WCRS-WCS i PTW będą moderować poszczególne bloki tematyczne i zachęcać uczestników spotkania do dyskusji, refleksji i sentymentalnych podróży.

Link do spotkania "Wirtualna Galeria" (https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-hzn-pc2)
Można dołączyć w każdym momencie. 

2 listopada można się podzielić się wspomnieniami z WCS pod numerami telefonów: 71 344 44 44 , 71 772 49 40 oraz 668 010 360. Telefony czynne będą w godzinach od 9:00 do 18:00

Wspomnienia można także nagrywać i przesyłać do WCS w formie krótkich nagrań audio czy video na e-mail: karta.seniora@wcrs.wroclaw.pl oraz ptw@wcrs.wroclaw.pl , będą umieszczone na Facebooku Przestrzeni Trzeciego Wieku i Wrocławskiego Centrum Seniora:


Program Wirtualnej Galerii Wspomnień

  • godz. 10:30, Jolanta Podsiadło i Robert Pawliszko, wprowadzenie,
  • godz. 11:00, Jerzy Skoczylas, specjalne wydanie "Pokój artystyczny Jerzego Skoczylasa". Będzie to czas wspomnień o osobach, których już nie ma z nami.
  • godz. 12:00, Ewa Rapacz i Robert Pawliszko, wspomnienia o osobach, które wywarły wpływ na kształtowanie ich życia, pasji, zainteresowań - każdy z nas ma kogoś takiego. 
  • godz. 13:00, Aleksandra Kucharska i Kamila Polańska, będą wspominać znane postaci, ikony świata mody, filmu, muzyki i polityki m.in. Marlin Monroe, Elvis Presley, Coco Chanel, Audrey Hepburn, Margaret Thatcher.
  • godz. 14:00, Marta Łomnicka i Daria Nowicka,  opowiedzą o znanych artystach i poetach związanych z Wrocławiem jak Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, Roman Kołakowski, Anna German, Czesław Rodziewicz, a muzyczną podróż rozpoczną od twórczości Czesława Niemena utworem "Mimozami jesień się zaczyna".
  • godz. 15:00, Katarzyna Delikowska, czas nostalgicznych wspomnień i rozmów z Seniorami o ich bliskich, którzy odeszli i stworzenie galerii zdjęć bliskich,
  • godz. 16:00, Jolanta Podsiadło, uczczenie pamięci o zmarłych w sztuce: muzyce, literaturze, malarstwie.
  • godz. 17:00, Katarzyna Delikowska i Agnieszka Żebrowska, opowiedzą o dniu Wszystkich Świętych i Święcie Zmarłych w różnych kulturach i religiach oraz o znanych osobach spoczywających na wrocławskich cmentarzach, które odeszły w ostatnim roku.
Na Facebooku WCS tak zachęca do udziału:

"Serdecznie zapraszamy do podzielenia się z nami swoimi wspomnieniami i wspólnego stworzenia „Galerii Wspomnień”. Będzie to czas nostalgicznych wspomnień i rozmów z Seniorami o ich bliskich, którzy odeszli, powiemy o dniu Wszystkich Świętych i Święcie Zmarłych w różnych kulturach i religiach, o symbolicznym zapaleniu znicza.

Będziemy wspominać ikony świata mody, filmu i muzyki m.in. Marlin Monroe, Elvis Presley, Coco Chanel, Audrey Hepburn, Violetta Villas a także zaprosimy Państwa w muzyczną podróż i opowiemy o artystach związanych z Wrocławiem. Będzie czas, żeby powspominać znane osoby, które odeszły od nas w ostatnim roku.

Do projektu Wirtualnej Galerii Wspomnień i sentymentalnej podróży dołączy Telewizja Superstacja
." 


Uwaga. Kliknijcie na miniatury zdjęć, które zrobiła Zosia.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz