sobota, 17 października 2020

Kijki na różowo


Wiadomość z ostatniej chwili. Trener trenuje trenerów również w niedzielę i znowu w porze obiadowej. Kliknijcie na miniaturę zdjęcia. Może ci trenerzy kiedyś będą Was trenować z nordic walking.  


W sobotnie, pochmurne południe, Wirtualna Kultura spotkała w parku grupę młodych ludzi z kijkami, rozgrzewali się. Okazało się, że to trener trenuje trenerów. Młodzi dali się jej sfotografować na blog dla  seniorów na zachętę, że przy temperaturze plus 8 można też trenować. Zanosiło się na dłuższy trening, bo na ławce leżały butelki z wodą mineralna. Kliknijcie na zdjęcia.

Ile ciekawych ćwiczeń można robić z kijkami w dłoniach! Niektóre WK znała z gimnastyki w sanatorium oraz z nauki nordic walking ze studentami AWFu. Gdy czasami przechadza się po parku, to stwierdza, że 99,9 procent "kijkowiczów" źle z kijkami chodzi. Przydałby im się dobry instruktor. Oto kilka filmów dla początkujących:

Nie próbujcie zgadywać, dlaczego kijki kojarzą się Wirtualnej Kulturze z kolorem różowym. Nie ma na to żadnego uzasadnienia. Nie jest to kolor ani "barana" (ten znak zodiaku kojarzy się z kolorem czerwonym), ani okularów (jej okulary ciemnieją pod wpływem słońca na brązowo), ani kolor drzew jesienią (parki są teraz zielono-żółte). Wirtualna Kultura usiłowała wyjaśnić swoje skojarzenie też na "gruncie psychologii":

To nic nie dało, a sprawa jest poważna, bo ona już w roku 2018 "niebieski poniedziałek", czyli najbardziej depresyjny dzień w roku, nazwała "różowym":
Czy Wam zdarzają się takie kolorowe rozkojarzenia?

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

  1. My z p. Natalią też chodzimy z kijkami po parku. Ostatnio w piątek też było poniżej 10.Jak nie pada to chodzimy, pozdrawiam.
    Kazia

    OdpowiedzUsuń
  2. WPIS dowcipny jak zawsze bo Wirtualna ouvrira widzi Swiat w kolorze rozowym

    OdpowiedzUsuń