piątek, 30 października 2020

Trening relaksacyjny


Historia kołem się toczy. Czy wypada smętny piątek zacząć od tak banalnego stwierdzenia? TAK. Wirtualna Kultura ma wrażenie, że znowu mamy kwiecień 2020, w którym pierwszy raz pisała o relaksacji terapeutycznej:

Teraz leczniczy relaks znowu przydałaby się jej. Ale jaki wybrać? Tyle tego jest:

Zastanawia się nad treningiem Jacobsona, bo wierzy w lecznicze skutki napinania mięśni:
oraz nad muzykoterapią, która jest jednym z kierunków studiów na Akademii Muzycznej,
Posłuchajcie i sami się przekonajcie, czy muzyka na Was wpłynie:

Wirtualna Kultura ma jeszcze dwa swoje pomysły na relaks terapeutyczny: blogowanie i fotografowanie drzew, szczególnie jesienią. Kliknijcie na miniatury zdjęć.

Uwaga.  NFZ też myśli o psychologicznym wsparciu, kliknijcie: NFZ o psychologicznym wsparciu.

Krystyna - Wirtualna Kultura

6 komentarzy:

 1. Irena ze Szczepina30 października 2020 12:11

  Ha!Ha!Ha! Muzykoterapia,relaksacja Jacobsona, trening autogenny to wszystko jest ważne, ale jesienią najbardziej lubię spacerować po lesie, parku i fotografować przepiękne złote i różnokolorowe drzewa.Zachwycanie się jesienną porą roku, to naprawdę wspaniały relaks terapeutyczny.Pozdrawiam Wszystkich czytelników jesiennego bloga naszej wspaniałej Wirtualnej Kultury.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też jestem za spacerami a jak pogoda dopisze to jazda na rowerze.Wspaniały relaks.Pozdrawiam jesiennie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesiennego spaceru po parku nic nie zastąpi, ale...
  Posłuchałam też ciekawie brzmiącego hasła "muzykoterapia w nagraniach" i muszę przyznać, że coś w tym jest, bo była dopołudniowa (!) godzina (niedawno wstałam), a słuchając zaczęłam oczy przymykać i ziewać przy tym. Zerwałam się do pionu i zarządziłam sobie prasowanko. Normalnie nigdy tak mi się nie zdarza, zatem muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale ta wyszukana przez Krysię - daje ukojenie i prawdziwie błogi spokój.

  Muszę jeszcze zwrócić uwagę na piękne fotografie jesieni.
  Są kolorystycznie tak cudownie wybarwione, że oczy same się do nich śmieją.
  Jesień to prawdziwie piękna pora roku. Tak dojrzała jak my Seniorzy, dlatego tak ją kochamy. Gratulacje dla Autorki - Krysiu tym razem to Twoje fotki, prawda?
  Są prześliczne. I jak tu nie kochać jesieni. Nie da się, nie da...
  Pozdrawiam serdecznie Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maju, tak pięknie było w tym tygodniu w Parku Zachodnim, a ulica w żółtym kolorze prowadzi do znanego Ci „Sektora 3”.

   Krystyna

   Usuń
  2. Że też wypatrzyłaś Krysiu, takie cudne miejsca i momenty też...
   Przecież za chwilę będą one już inne, bo fotografia to chwila zatrzymana w kadrze. A trasy do Sektora 3 dawno nie przemierzałam (z uwagi na schody zdrowotne) i nie wiedziałam że tam też tak pięknie.
   Gratuluję i pozdrawiam serdecznie.
   Zdrówka wszystkim - Majka

   Usuń
 4. Dziekuje za relaks Jacobsona. Swietna metoda i dziewczyna ktora ja prowadzi jest doskonala. Co do myzykoterapii- warto sprobowac. Uczylam jej duzo lat i moi studenci ja kontynuuja dla dzieci w szpitalach- bardzo skuteczna dla kazdego! Wirtualna Kultura nas uratuje dzieki szerokiej wiedzy!

  OdpowiedzUsuń