środa, 21 października 2020

Remanent partycypacyjny

Wszystko zaczęło się w maju 2020. To wtedy Wirtualna Kultura dowiedziała się, że Dojrzała Partycypacja będzie kusić wrocławskich seniorów w ramach projektu finansowanego przez ASSOS 2014-2020. Liczba planowanych randek była oszałamiająca. Dojrzała Partycypacja zamierzała rozkochać w sobie wrocławskich seniorów. Czy to jej się udało? Sami oceńcie. Niewątpliwie zawróciła w głowie Wirtualnej Kulturze, o czym świadczą te wpisy:


Wczoraj, 20 października 2020, odbyło się spotkanie realizatorów "Dojrzałej Partycypacji". Wzięli w nim udział seniorzy i przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za:
 • konsultacje społeczne,
 • panele obywatelskie,
 • WBO, czyli Wrocławski Budżet Obywatelski,
 • mikrogranty. 
Spotkanie prowadziła Marysia Zięba z "Ładnych Historii", która razem z Anią Jurkowską z Żółtego Parasola, wszystko to wymyśliła. Była też Ilona Zakowicz. Wydział Partycypacji Społecznej UM Wrocławia reprezentował 
 • Krzysztof Ziental (WBO, panele), 
Strefę Kultura, Bar Barbara 
 • Anna Bieliz i Agnieszka Wywrot (mikrogranty),
Fundację na Rzecz Studiów Europejskich (Foundation for European Studies – w skrócie FEPS)
 • Anna Cwynar, Monika Glińska i Tadeusz Mincer. (konsultacje społeczne).

Powyższa lista osób zaangażowanych w "Dojrzałą Partycypację", czyli w edukację zachęcającą seniorów do wzięcia miasta w swoje ręce, nie jest kompletna. 

Wirtualna Kultura innym razem napisze, o czym dyskutowano na spotkaniu. Musi najpierw uporządkować sobie w głowie słowniczek polsko-angielski terminów związanych z aktywnym udziałem seniorów w życiu miasta.

Następne spotkanie podsumowujące projekt "Dojrzała Partycypacja" już za dwa tygodnie. Oj, będzie się działo!

Uwaga. Zdjęcie jesieni przysłała Basia ze Swojczyc.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

2 komentarze:

 1. Ależ ta fotografia jest piękna...
  Wyjątkowa, jakby stworzona do malowania jej w wielu wariantach. Jestem urzeczona. Autorce Basi należą się ogromne brawa i gratulacje. Dziękuję i może zdarzą się kolejne? Byłabym szczęśliwa z ich zamieszczenia. Dziękuję.
  Zainteresowało mnie jeszcze twórcze pisanie z Justyną Rudnicką, bo to prawdziwie twórcze. Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytających - Majka
  ps
  przepraszam, że nie w temacie zasadniczym,
  dla mnie dzisiaj jest zbyt ciężki...
  ms

  OdpowiedzUsuń