czwartek, 15 października 2020

Satyra portretowo-internetowa

Wirtualna Kultura nie wymyśla nowych polskich słów. Ale co ma zrobić, żeby jednym słowem określić, czym ostatnio zajmuje się Tomasz Broda? Może jej podpowiecie, jakim polskim słowem można zastąpić "bookface", który udaje odwrotność "facebooka".

"Bookface" to jest tytuł książki Tomasza Brody, której premiera będzie 21 października 2020:
38 karykatur ważnych pisarzy z ostatniego tysiąclecia prezentowanych w książce i powiązanych z nimi notek tworzyło jedną z wystaw tegorocznego Satyrykonu w Legnicy.

Łatwo się domyślić, że książka jest zabawna - w sam raz na czas pandemii. Posłuchajcie, co o swoim przewrotnym pomyśle mówi sam autor:
Przewrotność polega na tym, że pisarzom z innej epoki przypisuje się teksty w stylu współczesnych portali społecznościowych i fejsbuka (kliknijcie: Satyrokon - T. Broda, Bookface):

"Dante zachwala ekstremalne doznania, Bosch natychmiast deklaruje, że mu je „pięknie odmaluje”, a Goethe obiecuje pracownikom naukowym kod rabatowy FAUST."

Wirtualna Kultura bardzo żałuje, że Tomasz Broda jej nie zna,
Jak myślicie, jaki tekst by jej przyporządkował? A może Wy sami spróbujecie coś satyrycznego o niej napisać i narysować jej karykaturę?

Przypomnienie.  1 kwietnia 2019 Wirtualna Kultura ogłosiła konkurs:
Niestety skończyło się to kompletną klapą - nikt do konkursu nie zgłosił się.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz