niedziela, 25 października 2020

Magia wody

Kiedyś oczarowali Wirtualną Kulturę zdjęciami muszli na wystawie w Klubie Muzyki i Literatury. Potem opowiadali o swojej fotograficznej pasji i podróżach w Przestrzeni Trzeciego Wieku:
Tym razem Wirtualna Kultura dostała od Haliny i Jana niezwykłe zdjęcia wody. Woda jest elementem ich zdjęć od dawna. Mają już materiał na wystawę w Klubie Muzyki i Literatury, ale z powodu koronawirusa musieli ją odłożyć na przyszły rok. 

Woda to znakomity materiał plastyczny. Halina i Jana poszukują jej w różnych miejscach. W dynamicznym przepływie woda rysuje przeróżne formy, np. ptaka w locie:


Każda pora roku dostarcza innych doznań, kolorów, kształtów i światła. Woda w konfiguracji z różnymi elementami natury, jak liście, kamienie, korzenie i inne, tworzy niezwykłe obrazy i bajkowy klimat.


Ciekawym okresem jest zima, kiedy woda zamienia się w lód przybierający dziwne, nieoczekiwane struktury.  Każda temperatura powietrza od -5 do -15 dostarcza innego materiału fotograficznego. Okres zimy jest szczególnie wymagający. Ciekawe zdjęcie wymaga wielu godzin przebywania w kaloszach w zimnej wodzie na śliskich kamieniach, ale dostarcza dużo emocji i radości. Kliknijcie na pierwsze zdjęcie, na którym Halina dużo ryzykuje. Wirtualna Kultura nie miałaby na to odwagi. A Wy? 
 


Dwa ostatnie zdjęcia były zrobione w bagiennym rowie z wodą mineralną, zawierającą duże ilości żelaza:
 
Koniecznie kliknijcie na miniatury zdjęć, jest co podziwiać. Przypomnijcie sobie też przepiękne zdjęcie liścia:
Krystyna - Wirtualna Kultura 

6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy reportaż z pracy naszych przyjaciół Halinki i Jana. Czytałam i oglądałam ten reportaż trzy razy i dalej nie mogłam się oderwać... Ci kochani ludzie szukają miejsc i materiałów twórczych do fotografowania cudów, które tworzy życie i natura. A Oni tylko to dostrzegają i fotografują przepiękne momenty. Dziękuję za to żywe piękno zatrzymane w kadrze dla nas podziwiających bez końca. Serdeczne gratulacje i podziękowania za radość w obecnie smutnym życiu. Dziękuję Majka

  OdpowiedzUsuń
 2. Krysiu, rzeczywiście w powiększeniu te zdjęcia są przepiękne i niezwykłe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Autorzy zdjęć pokazują, że piękno jest wszędzie. Patrzą na świat z zaciekawieniem i bez uprzedzeń. Spodziewam się, że na ich zdjęciu nawet przejechana dżdżownica byłaby piękna.

  Dzisiaj zainspirowana ich zdjęciami pierwszy raz przyglądałam się nadgniłym liściom leżącym na chodniku. Mają swój urok! Może sprawdzicie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękujemy pięknie za refleksje : "żywe piękno", za dżdżownice, za wszystkie piękne słowa.
  Maju ,kiedy będziesz wydawała swoja poezje, nie zapomnij o nas ,z dużą przyjemnością zrobimy ilustracje do Twojej książki .Pozdrawiamy Halinka i Jan :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czuję się zaszczycona i wyróżniona...
   Halinko, dziękuję za tę wspaniałą dla mnie uwagę.
   Nie można Was nie kochać. Cieszę się że dane mi było poznać się z Wami. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie Autorów tych pięknych fotografii, a także Autorkę tego wspaniałego reportażu. Krysiu - buziaczek.
   Majka

   Usuń
 5. Zdjecia wody niezwykle. I blog Wirtualnej Kultury tez!

  OdpowiedzUsuń