wtorek, 21 września 2021

Warsztaty ruchowe, tańca tradycyjnego, kulinarne i psychologiczno-kulturoznawcze

Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych Umbrella zaprasza wszystkie osoby 60+ zamieszkałe na terenie Wrocławia do udziału w nowym projekcie „Akcja Aktywizacji Senioralnej”, obejmującym bezpłatne warsztaty w ramach czterech niezależnych bloków tematycznych 
Warunkiem udziału w projekcie jest: miejsce zamieszkania – Wrocław; wiek 60+; zaszczepienie przeciwko COVID-19. Zapisy odbywają się elektronicznie (poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dedykowanego konkretnym warsztatom) lub telefonicznie: 71 359 75 00 (Urszula Bandurowska).

Limit osób w poszczególnych grupach jest ograniczony. O zakwalifikowaniu do udziału w zajęciach w danym bloku decydują kryteria oraz kolejność zgłoszeń.


I. Warsztaty ruchowe:
Podczas zajęć zajmiemy się pogłębianiem kontaktu z własnym ciałem, rozładowywaniem napięcia i regeneracją. Będziemy korzystać z praktyk i ćwiczeń ruchowych oraz oddechowych korzystając z metod zaczerpniętych z jogi, technik relaksacyjnych, analizy bioenergetycznej Lowena.

Terminy zajęć (poniedziałki) 4, 11, 18, 25 października oraz  8, 15, 22, 29 listopada 2021 r.
Miejsce zajęć: Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Sektor 3” – ul. Legnicka 65, Wrocław
Formularz zgłoszeniowy (kliknijcie): Formularz


II
. Warsztaty tańca tradycyjnego:
Zajęcia taneczne oparte o polskie tańce tradycyjne i tańce w kręgu. Uczestnicy poznają wybrane polskie tańce tradycyjne jak np. chodzony, mazurki oraz niektóre z tańców europejskich z bazy etnografa i choreografa Bernharda Wosiena. Uczestnictwo w zajęciach nie wymaga posiadania szczególnych umiejętności. Tańce w kręgu jak i tańce korowodowe charakteryzują się mało skomplikowanymi elementami choreograficznymi. Bycie w kręgu zaś jest bezpiecznym sposobem na zaspokojenie potrzeby wsparcia czy bycia we wspólnocie.

Terminy zajęć (środy): 6. 13. 20, 27 października oraz  3, 10 listopada 2021 r.
Miejsce zajęć: Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Sektor 3” – ul. Legnicka 65, Wrocław
Formularz zgłoszeniowy (kliknijcie): Formularz


III. Warsztaty kulinarne:
Warsztaty „Domowa piekarnia” – warsztaty mają na celu zaznajomić uczestników z prostymi sposobami na własny wypiek pieczywa typowego dla regionu Dolnego Śląska. Domowy chleb czy bułki to nie tylko zapewnienie sobie wysokiej jakości żywności, ale i radość z pracy własnych rąk i spora oszczędność.

Warsztaty „Własna spiżarnia” – warsztaty mają na celu zaznajomić uczestników z technikami przechowywania żwyności (kiszenie, zasalanie, paseryzowanie) typowej dla regionu Dolnego Śląska oraz wiedzą nt. konstruowania urozmaiconej, sezonowej i ekonomicznej diety. Podczas zajęć będziemy koncentrować się na wartościach odżywczych różnych produktów, istocie sezonowej diety i korzyści z robienia lokalnych zakupów.

Terminy zajęć: październik / listopad 2021 r. (konkretne daty zostaną ustalone i podane w późniejszym terminie).
Miejsce zajęć: Pracownia Food Think Tank, ul. Łokietka 6, Wrocław
Formularz zgłoszeniowy: rekrutacja od października 2021 r.


IV. Warsztaty psychologiczno – kulturoznawcze:

Proponowane zajęcia mają umożliwić uczestnikom refleksję na własną wrażliwością,
emocjonalnością, dojrzałością. Podczas cyklu spotkań seniorki i seniorzy będą mieli okazję
dyskutować na temat własnych przekonania nt. męskości i kobiecości oraz dojrzałego wieku, zyskają narzędzia do zwiększania świadomości własnych potrzeb i pragnień. Podejmą refleksję nad wybranymi rolami przypisywanymi kobietom i mężczyznom, stereotypami i modelami kobiecych i męskich zachowań – spróbują odkryć istotę kobiecości i męskości. Celem proponowanych spotkań jest zatem dostrzeżenie niezwykłej złożoności kobiecości i męskości, a także ich różnorodnych reprezentacji wyłaniających się z mitów, baśni i legend.

Terminy zajęć (soboty): 2, 9, 23 października oraz  6, 13, 20 listopada 2021 r.
Miejsce zajęć: Fundacja Opieka i Troska, ul. Kiełczowska 43/6, Wrocław
Formularz zgłoszeniowy (kliknijcie): Formularz

Projekt „Akcja Aktywizacji Senioralnej” finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. IrenazeSzczepina22 września 2021 14:13

  Bomba pomysły!!!!!!!!!!! Każdy senior znajdzie "coś" dla siebie. Chętnych z pewnością będzie dużo. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irenko, czy znasz sposób na zachęcenie seniorów do udziału w warsztatach? Na pieszym rajdzie wzdłuż Odry ze Szczepina na Polanę Popowicką zastanawiałyśmy się, jak zachęcić seniorów do "wyjścia z domu".

   Krystyna

   Usuń
 2. Szkoda ze jestem za daleko, zapisalabym sie na wszystkie warsztaty!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety Krysiu nie znam sposobu na zachęcenie seniorów do udziału w warsztatach. Mam nadzieję, że gdy ustanie pandemia wzrośnie zainteresowanie spacerami, koncertami, tańcami, wystawami itp. tak jak to było w moim klubie "UŚMIECH". Aktualnie do klubu przychodzi 10 - 15 seniorów (członków klubu jest ok.50). Pozdrawiam cieplutko choć już jesiennie.

  OdpowiedzUsuń