czwartek, 30 września 2021

Jesienna Aktywizacja seniorów - warsztaty z kompetencji miękkich


Aktywnych seniorów we Wrocławiu nie brakuje. Są na każdym osiedlu, w każdym Klubie Seniora. Lokalne organizacje - stowarzyszenia, fundacje, Centra Aktywności Lokalnej (CALe) - stale zachęcają do większej aktywności tych mniej zdeterminowanych seniorów,

Nie można zapominać o ofertach Przestrzeni Trzeciego Wieku (PTW) na pl. Solidarności 1/3/5


Z pomieszczeń PTW chętnie korzystają też inne organizacje. Należy do nich Fundacja Przystań Dialogu:
która przygotowała dla seniorów kolejną edycję warsztatów Jesienna Aktywizacja. Wirtualna Kultura zna bardzo zadowolone seniorki, które brały już udział w takich warsztatach. 

Tym razem będą dwie edycje warsztatów. Pierwsza zacznie się koło 20 października 2021, druga będzie w listopadzie. Każda edycja to siedem dni (maksymalnie trzy razy w tygodniu) zajęć w godzinach 17-20  w salach Przestrzeni Trzeciego Wieku. Projekt jest finansowany z budżetu Gminy Wrocław.

telefon: 666 281 729


Celem warsztatów jest doskonalenie kluczowych umiejętności międzyludzkich, do których należą komunikacja i asertywność, zarządzanie sobą w czasie, współpraca, rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie w sytuacjach stresowych, zarządzanie w sytuacjach kryzysowych oraz kreatywne i twórcze myślenie. Te umiejętności określa się jako kompetencje miękkie. 

Wirtualna Kultura postanowiła się oswoić z terminem "kompetencje miękkie" . Musiała skorzystać z internetu. Szczególnie spodobała się jej strona
na której do kompetencji miękkich zaliczono m.in. asertywność, odporność na stres, umiejętność pracy w grupie, kreatywność, chęć rozwoju, itd. Brzmi to bardzo atrakcyjnie. 

Te umiejętności będziecie mogli rozwinąć na warsztatach Jesienna Aktywizacja. Każdego dnia będzie inny temat i inny rodzaj metod zajęć: "case study", ćwiczenia indywidualne i grupowe, scenki, rozmowy, relaksacja, burze mózgów, gry szkoleniowe, testy, kwestionariusze zachowań.  

Tematy warsztatów (7 dni):
  1. Twórcze i kreatywne myślenie
  2. Komunikacja i asertywność
  3. Zarządzanie sobą w czasie
  4. Praca w zespole 
  5. Rozwiązywanie konfliktów
  6. Radzenie sobie ze stresem
  7. Zarządzanie w kryzysie, zakończenie warsztatów.
Każdy uczestnik warsztatów Jesienna Aktywizacja dostanie certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

Wirtualna Kultura dostała szczegółowy program warsztatów od Joanny Pomagruk z Fundacji "Przystań Dialogu". Dzięki temu wie, jak atrakcyjne będą warsztaty - nauka poprzez zabawę.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz