czwartek, 9 września 2021

Czytniki do czytania książek


Wirtualna Kultura dostała wiadomość od Anety Siwki kierowniczki Centrum Innowacji Przejście, które przeniosło się z Przejścia Świdnickiego na Plac Teatralny 5. Jest to filia nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. T. Różewicza we Wrocławiu:
Oto ta wiadomość:
  • 5 października w godz. 11:00-13:00 Centrum Innowacji Przejście organizuje w partnerstwie z InkBook Polska warsztat dla seniorów, podczas którego zaprezentujemy czytnik e-booków inkBook Focus, który dzięki zastosowanym rozwiązaniom zapewnia osobom starszym komfort czytania. 
  • Będzie można śmiało zadać wszystkie pytania dotyczące lektury książek elektronicznych i obsługi urządzenia, przetestować funkcje i sprawdzić, jak proste i przyjemne może być czytanie przy użyciu nowych technologii.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Formularz zapisów i szczegółowe informacje są dostępne na stronie
Zgłoszenia można również przesyłać mailowo: przejscie@biblioteka.wroc.pl

DATA WYDARZENIA: 05.10.2021
GODZINA: 11:00-13:00
ADRES:
Filia nr 13, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
tel.: 71 347 12 71

Wydarzenie jest organizowane w ramach Digital Festival, który będzie w dniach 1-10 października. Digital Festival to największa inicjatywa edukacyjno-technologiczna w Polsce, która w tym roku wykracza zasięgiem poza granice Polski. 

Dodatek. Seniorzy z Żółtego Parasola dobrze znają zalety czytników i cyfrowych baz książek. Poznali je w roku 2017 w ramach projektu Erasmusa 60+ Virtual Culture:
Wpis zdobią zdjęcia z wizyty seniorów w bibliotece w Graficie w roku 2017.

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. Ciekawa inicjatywa. Ciekawe czy w innych miastach też takie akcje są organizowane. Choć osobiście wolę czytanie z papieru.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się inicjatywa bardzo dobra. Seniorzy powinni, o ile to możliwe - bo różnie to ze zdrowiem bywa, w szczególności ze wzrokiem - poznawać nowe technologie . Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń