wtorek, 14 września 2021

Seniorzy dla Osiedli czy Osiedla dla seniorów

Wirtualna Kultura coraz częściej przekonuje się, szczególnie czytając posty na Facebooku, że dla wrocławian ważniejsze są lokalne wydarzenia niż ogólnomiejskie. Rady Osiedli i Centra Aktywności Lokalnej prześcigają się (rywalizują?), oferując mieszkańcom atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu. Korzystają przy tym ze wsparcia Gminy Wrocław. 

Rady Osiedli myślą też o seniorach. Na Facebooku Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego opublikowało 10 września informacje o panelu dyskusyjnym, który będzie 14 września, godz. 18. 

Streaming z panelu będzie można obejrzeć na profilu WCRS oraz Wrocław [Wroclove].

Zaproszono radnych osiedlowych, by podzielili się swoimi refleksjami o roli, jaką odgrywają seniorzy w lokalnych społecznościach i samorządach osiedlowych. A także jaką role samorządy i same Osiedla pełnią dla seniorów. 

Gośćmi panelu dyskusyjnego "Seniorzy dla Osiedli czy Osiedla dla seniorów" będą: Magdalena Gajewska, Jan Andrzej Kułacz, Grażyna Lange, Jacek Popecki, Jerzy Sznerch, Stefan Zydorowicz. 

Panel potrwa ok. 90 min., choć może się przedłużyć do 2 godz., co zależy od aktywności publiczności w Centrum Historii Zajezdnia i internautów. Wirtualna Kultura ma nadzieję, że panel zostanie nagrany.  

Jeśli Wam się podobają lub nie podobają działania Rad Osiedli, to nie zapomnijcie wziąć udziału w wyborach, które będą w niedzielę 17 października 2021, godz. 8  - 20. Łącznie wrocławianie i wrocławianki wybiorą 786 radnych osiedlowych na 48 osiedlach. Zgłaszanie kandydatów na radnych do 17 września.


Nowi wrocławscy emeryci dostaną Niezbędnik senioralny. To nowa inicjatywa miasta Wrocław. Wirtualna Kultura dowiedziała się o tym na stronach Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS) 
W skład pakietu wchodzą: 
  • plecak miejski, torba na zakupy, etui na okulary,
  • materiały informacyjne, Wrocławski Informator Senioralny, Wrocławski Spacerownik to przewodnik po Wrocławiu napisany specjalnie z myślą o seniorach,
  • materiały informacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
  •  vouchery na bezpłatne lub zniżkowe bilety od WKS Śląsk Wrocław i Opery Wrocławskiej. 


Wirtualna Kultura z sympatią śledzi, co dzieje się na Ołbinie, Brochowie, Przedmieściu Oławskim, Nadodrzu, Wielkiej Wyspie, ..., a ostatnio na ulicy Oławskiej, która też miała swoje święto. Tylko na Popowicach cisza. Może chociaż rajd pieszy, organizowany 16 września w ramach Dni Seniora coś na Polanie Popowickiej ożywi. Czy pamiętacie te wpisy?

Pamiętajcie też o Dniu Odry w sobotę 18 września:


Czy znacie miejsca, które Wirtualna Kultura uwieczniła na zdjęciach?

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz