środa, 15 września 2021

Dolnośląski Festiwal Nauki - kobiety sukcesu i Stanisław Lem


Wirtualna Kultura razem z Beatą Laszkiewicz miała w roku 2004 odczyt dla uczniów na Festiwalu Nauki o liczbach w komputerze. Podobny odczyt miała w tym roku dla grupy seniorów  Cafe UTW. Mówiła to samo, ale inaczej rozkładając "akcenty".  Przypomina to dlatego, by podkreślić, że Dolnośląskie Festiwale Nauki (DFN) są dla każdego. W tym roku są to spotkania online na ZOOMie lub filmy na YouTube. 

Festiwal zaczyna się 16 września (czwartek) i kończy galą finałową z dolnośląskimi olimpijczykami (Renata Mauer-Różańska, Paweł Rańda i Maja Włoszczowska) 22 września (środa) o godz. 11. Finałowe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale Politechniki Wrocławskiej na YouTube.


Wirtualna Kultura, kobieta, poleca panel dyskusyjny o kobietach sukcesu:

O roli kobiet w nauce, biznesie i polityce opowiedzą prof. Magdalena Król, dr Irena Eris oraz dr Barbara Labuda. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 21 września, o godz. 11:00 na ZOOMie. Dyskusję poprowadzi dr Maria Zawartko. Link do otwartego webinarium, kliknijcie: https://pwr-edu.zoom.us/j/91515507658

Nie zabraknie wykładu o Stanisławie Lemie. Profesor Jan Miodek będzie mówił o wiedzy i kreacji językowej Lema (wydarzenie będzie na kanale na YouTube) 

Program festiwalu jest bardzo bogaty. Warto się z nim chociaż zapoznać. Oto, na przykład, program wydarzeń pod hasłem: nauki medyczne i nauki o zdrowiu:

i nauki społeczne:

Pytanie. Czy wiecie, gdzie we Wrocławiu Wirtualna Kultura zrobiła zdjęcia? Kliknijcie.

Krystyna - Wirtualna Kultura

6 komentarzy:

 1. Dobra_przydatna rozpiska programu DFN a zdjęcia są zrobione chyba na pl.Nankiera - Grekokatolicy Wrocław; Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Basiu, festiwalowe wydarzenia to efekt pracy wielu ludzi, którzy przybliżają wyniki badań naukowych w przystępny sposób,

   Krystyna

   Usuń
 3. Zdjęcia zrobiła Szanowna Pani faktycznie przy Placu Nankiera.
  Są to: kaplica Hochberga, nawa główna i zewnętrzna bryła kościoła świętego Wincentego i Jakuba.
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, świetna odpowiedź. We wpisie dodałam zdjęcie tablicy opisującej kaplicę Hochberga.

   Krystyna

   Usuń