poniedziałek, 6 września 2021

Kto czeka na Dni Seniora?

Czy zauważyliście na jakimś przystanku tramwajowym lub słupie ogłoszeniowym afisz informujący, że już 8 września seniorzy zawładną Wrocławiem? Wirtualna Kultura o tegorocznych Dniach Seniora pisała już 20 sierpnia,

Korzystała z informacji podanych na internetowych platformach Wrocławskiego Centrum Seniora i Gazety Senior, które stale są uaktualniane 
Jej wpis nie cieszył się zainteresowaniem, może dlatego, że nie było w nim linku do programu Dni Seniora. Oto ten link:

Podsumowanie zeszłorocznych Dni Seniora, opublikowane na stronach WCS, było imponujące, bo była w nim lista ponad pięćdziesięciu organizatorów i partnerów Dni Seniora:
Wirtualnej Kultury na tej liście nie ma, chociaż Dni Seniora popularyzuje na blogach od roku 2015, a w roku 2014 razem z Jasią i innym wolontariuszkami ze Stowarzyszenia "Popowiczanie" wzięła udział w liczeniu kapeluszy, gdy bito Rekord Guinnessa. 
Rozrzewniła się bardzo, gdy we wpisie przeczytała, że w roku 2015 marzyła o zrobieniu wspólnego zdjęcia Popowiczanek na Polanie Popowickiej. Szkoda, że stowarzyszenia już nie ma. Tli się jeszcze mały płomyk nadziei, że Popowiczanki wezmą udział w pieszym rajdzie terenowym i wreszcie zrobią sobie wspólne zdjęcie. Dlatego niech kto może rozsyła ten wpis do dawnych członków "Popowiczan".

Terenowy Rajd Seniora (trasa piesza) ma być 16 września (czwartek). Zbiórka godz. 10:30 chodnik przed wiaduktem w pobliżu przystanku autobusowego POZNAŃSKA, nr autobusów: 103, 122, 127, 128. Koordynator trasy: Halina Nogaj, grupa o–CAL–eni. Koniec rajdu ma być na Polanie Popowickiej. To Wirtualna Kultura dowiedziała się od Ewy Rapacz, laureatki tytułu "Przyjaciel seniorów" w roku 2018. 

W zeszłym roku Wirtualna Kultura bardzo się napracowała, usiłując zebrać informacje, kto w poprzednich latach został Przyjacielem Seniorów, czyli od roku 2016. Udało się jej!
Trud się opłacał. Link do tego wpisu jest na stronie WCS, podającej warunki tegorocznego konkursu na tytuł "Przyjaciel seniorów":
Wirtualna Kultura z uwagą wszystko przeczytała - warto. Oficjalny regulamin jest tutaj:

W zeszłym roku Wirtualna Kultura była bardzo dumna, że o wybranych Przyjaciołach Seniorów 2020 
już wcześniej wielokrotnie na blogu pisała i ich znała - z jednym wyjątkiem, a był nim ks. Tomasz Filinowicz z Duszpasterstwa Głuchoniemych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej, założyciel Fundacji FONIS, 
Już 8 września poznamy Przyjaciół Seniorów 2021. Czy oni już na blogu Wirtualnej Kultury gościli? Zobaczymy. Poznamy też laureatów kilku konkursów ogłoszonych z okazji Dni Seniora. Czy ktoś z Was bierze w tym udział?

Uwaga. Kliknijcie na zdjęcie zeszłorocznego gadżetu Dni Seniora 2020. Kubek stoi w kuchni na honorowym miejscu. Wirtualna Kultura jest ciekawa,  w jakim kolorze będą kubki w tym roku. 

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. IrenazeSzczepina29 września 2021 23:07

    Jak dużo wiadomości przekazałaś nam w tym blogu. Ile trzeba było się napracować, żeby zebrać tak dużo informacji z wielu lat. Naprawdę podziwiam naszą MRÓWECZKĘ - Wirtualną Kulturę. Pozdrawiam i dziękuję.

    OdpowiedzUsuń