sobota, 4 maja 2019

Babskie granie i gadanie


Wirtualna Kultura czasami ma wrażenie, że we Wrocławiu mężczyźni są tylko na receptę, i to tylko od specjalisty, a nie od lekarza rodzinnego. Kiedyś była na debacie w Biurze Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i już wtedy narzekała na małe zainteresowanie mężczyzn tym wydarzeniem,
Teraz jest ciekawa, ilu z nich wybierze się na koncert "Babskie granie 2". Koncert odbędzie się w Teatrze Muzycznym Capitol 11 maja (sobota) o godzinie 19. Jeden bilet kosztuje tylko 12 zł. Miejsca nie są numerowane. Bilety można kupić w kasie Capitolu lub "internetowo":
Jedna osoba może kupić chyba 10 biletów.

Zapewne pamiętacie afisze zapowiadające "męskie granie", kliknijcie: Męskie granie, trasy koncertowe 2010-2018 - Wikipedia. "Babskie granie" ma zupełnie inny charakter. Jest to ciekawa inicjatywa środowisk kobiecych, akcja społeczna,


"Koncert ,,Babskie Granie 2. Benefit na rzecz Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu” jest drugą edycją imprezy zapoczątkowanej przez wrocławski Strajk Kobiet i realizowaną wspólnie przez różne środowiska kobiece. Dochód z koncertu w całości przekazany zostanie na wsparcie działalności wrocławskiego oddziału fundacji Centrum Praw Kobiet.

To impreza – święto kobiecej solidarności i wspólnoty. Na scenie Teatru Capitol - zrzekając się swojego honorarium - wystąpią wspaniałe, energetyczne, wrocławskie wokalistki.
(...)
Podczas imprezy zbierane będą także datki do puszek oraz odbędzie się licytacja dzieł sztuki, książek i przedmiotów przekazanych przez darczyńców, dlatego warto wziąć ze sobą trochę gotówki.

Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu, na rzecz którego odbędzie się koncert, jest oddziałem największej w kraju organizacji pozarządowej, która realnie pomaga kobietom pokrzywdzonym przez los, często ofiarom przemocy domowej. Głównymi organizatorkami koncertu są członkinie organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, Strajku Kobiet, Soroptimist International Wrocław, Centrum Praw Kobiet.

Patronat medialny nad koncertem objęły Gazeta Wyborcza Wrocław i Radio RAM. Inicjatywę wsparł Prezydent Miasta Wrocławia Jacek Sutryk.

Partnerem koncertu jest Biletyna.pl, która bezinteresownie pomaga dystrybuować bilety. Autorką identyfikacji wizualnej jest Wiktoria Natasza Konwent
."

Wrocławski Oddział Centrum Praw Kobiet mieści się przy ulicy Ruskiej 46 B, pokój 207.
Dodatek. Wirtualna Kultura zrobiła zdjęcia do tego wpisu 1 maja w Lasie Mokrzańskim za zamkiem w Leśnicy,
Razem z Alą i Ewką  z Popowic omówiły wiele istotnych dla całego świata problemów, wykonując przy okazji 15 tysięcy kroków i słuchając śpiewu ptaków. Pogoda dopisała, a zieleń była bardzo soczysta. A jak Wy spędziliście dwa majowe święta?

"Bojurek" przysłał kolejne zdjęcie z wycieczki z Jadzią i Irkiem. Żubry pasą się w Bieszczadach w Mucznem, kliknijcie: Żubry w Bieszczadach - YouTube

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Irena ze Szczepina29 maja 2019 09:21

    Kilka lat temu odkryliśmy Las Mokrzański. Jedziemy tramwajem do Leśnicy, przechodzimy przez park i dalej zielonym szlakiem do Lasu Mokrzańskiego.Spacerujemy z kijkami (duża pętla) ok. 4 godziny. Zachwycamy się przyrodą, która jest urzekająca. Polecam spacery, naprawdę warto!

    OdpowiedzUsuń