wtorek, 4 sierpnia 2020

Spotkania autorskie online i na żywo w Muzeum Pana Tadeusza


Tego nie da się matematycznie wytłumaczyć. Wirtualna Kultura 4 sierpnia o godzinie 21:53 "weszła" na strony internetowe Muzeum Pana Tadeusza. Jaki diabeł ją podkusił, żeby to zrobić! Teraz będzie ślęczeć przed tabletem w każdą środę o godzinie 18 (aż do 25 listopada) i oglądać transmisje online cyklu spotkań z autorami publikacji dotyczących najnowszej historii Polski pt. „Ojczyznę kochać trzeba i szanować. Misja: książki”.

Gośćmi 16 spotkań od 5 sierpnia do 25 listopada 2020 będą m.in.:Stanisław S. Nicieja, Magdalena Grzebałkowska, Maciej Mituła, Karolina Kuszyk, Grzegorz Gauden, Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz, Ziemowit Szczerek, Antoni Dudek, Urszula Glensk, Wojciech Browarny, Magdalena Grochowska.

Wszystkie wydarzenia dostępne będą dla publiczności w formie transmisji online, bezpłatnie za pośrednictwem strony internetowej www.muzeumpanatadeusza.pl oraz w mediach społecznościowych. Część spotkań odbywać się będzie dodatkowo z udziałem publiczności we wrocławskim Muzeum Pana Tadeusza:

5 sierpnia 2020, godz. 18, Stanisław S. Nicieja „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych}", prowadzenie: Mariusz Urbanek. Stanisław S. Nicieja jest autorem m.in. publikacji Cmentarz Łyczakowski we Lwowie oraz cyklu 14 książek poświęconych historii i mitologii miast na wschodnich kresach Polski.

12 sierpnia 2020, godz. 18, Magdalena Grzebałkowska, "Twardowski, Beksiński, Komeda," prowadzenie: Mariusz Urbanek. Magdalena Grzebałkowska jest autorką biografii ks. Jana Twardowskiego, i Zdzisława i Tomasza Beksińskich, Krzysztofa Komedy oraz książki 1945. Wojna i pokój.
(...)

9 września 2020, godz. 18, Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz, "Czasy nadchodzą nowe", prowadzenie: Marcin Szyjka. Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz są autorami książki 1968. Czasy nadchodzą nowe, a także Londyńczycy i Angole (Ewa Winnicka) oraz Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka i Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia (Cezary Łazarewicz).

(...)

23 września 2020, godz. 18, Antoni Dudek, "Od Mazowieckiego do Suchockiej", prowadzenie: Małgorzata Preisner-Stokłosa. Antoni Dudek jest autorem m.in. książek Reglamentowana rewolucja, Historia polityczna Polski 1989–2015 oraz PRL bez makijażu.

30 września 2020, godz. 18, Urszula Glensk, Hirszfeldowie. Zrozumieć krew, prowadzenie: Małgorzata Preisner-Stokłosa. Urszula Glensk, jest autorką m.in. książek Po Kapuścińskim. Szkice o reportażu i Historia słabych. Reportaż i życie w dwudziestoleciu (1918–1939).

Ciąg dalszy programu spotkań już wkrótce.

Uwaga. Wszystkie spotkania są online. Sami sprawdźcie, które są też z publicznością w Muzeum Pana Tadeusza. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki odbiera się w kasie muzeum, kliknijcie: Cykl spotkań autorskich.

Przypomnienie. Na pierwszym zdjęciu powyżej Urszula Glensk jest z Magdaleną Grzebałkowską, na drugim z Mariuszem Urbankiem.
Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. To ciekawe..
  Dobrze Krysiu, dobrze że tam zajrzałaś.
  Najnowsza historia nasza jest dopiero do napisania. Bardzo jestem ciekawa kto i jak będzie komentować poszczególne jej fragmenty. Bardzo jestem ciekawa. Nasze społeczeństwo ma tyle trudnych fobii (z których często nie zdaje sobie sprawy), że ważne jest, aby je rzeczowo uzasadnić, bo przecież z czegoś one wynikają...
  Zainteresowały i mnie tematy owych wykładów i pewnie ciekawość nie odpuści.
  Dzięki że o tym piszesz. Pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń
 2. Kuś, panie Diable, dalej kuś Wirtualną Kulturę!
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ..dobry ten kusiciel i nam czytelnikom w tym przypadku bardzo pomocny, żeby nie rzec "zbawienny"...
   Pani Olu,
   życzenie pewnie będzie się spełniać bo nasza WK jest istotą bardzo ciekawską, co wychodzi jej i nam (!)tylko na dobre. Dzięki Krysiu.
   Pozdrawiam Czytelników Majka

   Usuń