sobota, 3 grudnia 2022

Czy znacie kulisy Narodowego Forum Muzyki?

Kto z nas pamięta, kiedy i jakie zamieszanie było przy budowie budynku Narodowego Forum Muzyki? Budynek musiał powstać na "Europejską Stolicę Kultury" i powstał. Inauguracja NFM była 5 września 2015: 

Wirtualna Kultura-Popowiczanka pierwszy raz o NFM pisała na blogu w lutym 2016 z okazji wizyty Piwnicy pod baranami. Gdy kliknęła w ten link: 
to zdziwiła się, że była ubrana w bluzkę, która nadal wisi w jej szafie (kliknijcie na pierwsze zdjęcie z roku 2016).  Z okazji koncertu krakowskiej Piwnicy pod baranami w NFM zainteresowały ją możliwości budynku NFM:

Przy NFM działa Akademia Melomana dla dorosłych. Rok akademicki trwa od 1 października 2022 do 20 czerwca 2023. Zapisy są semestralne.

"Akademia Melomana NFM to nowy projekt, który powstał z myślą o naszych najwierniejszych słuchaczach. Obejmuje cykl zajęć przeznaczonych dla osób dorosłych, które pragną pogłębiać swoją wiedzę i stać się świadomymi uczestnikami życia kulturalnego. Podczas spotkań studenci poznają podstawy zasad muzyki oraz harmonii, będą też uczestniczyć w wykładach, m.in. z historii muzyki, oraz projektach warsztatowych, w tym z tańca ludowego, muzycznego teatru dźwięków czy emisji głosu. Ponadto członkowie Akademii odkryją zakamarki gmachu NFM i będą mogli uczestniczyć w wybranych próbach generalnych, koncertach kameralnych i symfonicznych organizowanych przez instytucję
."

Udział w pojedynczym wykładzie jest płatny online. 

Akademia organizuje zwiedzanie budynku NFM 8 grudnia 2022 r. od godz. 16.00 do 17.15. Obowiązują zapisy:

Link do strony głównej NFM, kliknijcie: Narodowe Forum Muzyki.
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: