sobota, 31 grudnia 2022

Pomysł na życzenia noworoczne

Wirtualna Kultura zazdrości pomysłodawcom nietypowych życzeń świątecznych, noworocznych i jednocześnie cieszy się, gdy na takie trafi. Ona nie ma takiego polotu. Tym razem zaskoczył ją Krzysztof Ziental, ten od "odlotu"  

Krzysztof na Facebooku opublikował życzenia:  

Nie planujcie zmian, a zmieniajcie plany, kiedy zajdzie potrzeba.
Nie budujcie nowych domów, a napełniajcie treścią te, co już są.
Nie uczcie się tylko na uczelniach, ale od innych.
Piszcie tylko to, co uskrzydli innych, a nie podetnie im skrzydła.
Szukajcie szczęścia tuż za miedzą, nie tam, gdzie trzeba lecieć samolotem!
Do siego roku!

inspirowane tekstem Tomasza Misiaka piosenki Włodzimierza Korcza wykonywanej przez Alicję Majewską:


"Ref: To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić, by miał w sobie duszę. Podków szczęścia nie wyrzuca się na złom, Nie wynosi się na śmietnik snów i wzruszeń. 

1. To nie sztuka wytrenować sobie mózg. Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk, By nie budził z marzeń nas jak budzik. 

Ref: 

2. To nie sztuka skonstruować superplan, Wszystko z góry mieć zaplanowane. Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. 

Ref: 

3. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu. 

Ref: 

4. To nie sztuka z cudzej studni wodę pić, Zbierać cudze zasługi i winy. Sztuka swoim własnym rytmem życie śnić, Znaleźć źródło w najsuchszej pustyni. Ref:"


Wirtualna Kultura chętnie dopisałaby kilka linijek do życzeń Krzysztofa i kilka zwrotek do tekstu Misiaka. Tylko jak to wymyślić przed toastem o północy? Pluszak, otrzymany w prezencie kiedyś w Toruniu, też nie wie. Kliknijcie na miniaturę jego zdjęcia. Może to Was zainspiruje?

Uwaga. Zima na zdjęciach to prezent Basi ze Swojczyc. Tak jest w Norwegii. 

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Niech się zatem życzenia szerzą! Dziękuję za upamiętnienie tego wpisu ma tym zacnym blogu! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzysztofie, cała przyjemność po mojej stronie.
   Krystyna - Wirtualna Kultura

   Usuń
 2. Dzięki temu ze myśli Wirtualnej Kultury wędrują poza typowy obszar życzeń w stylu "Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku" rozpogodzil mi ten deszczowy dzień jeszcze jednego Sylwestra.   Nigdy nie słyszałem o Alicji Majewskiej a tu dzisiaj  wysluchalem inspirujących piosenek 'To Nie Sztuka' i 'Chce sie Zyc"  ze słowami: "Gdy wszystko wokół nas się zmienia i rzeczy tylko dwie są trwałe radość i ból istnienia ... I bywa nam z nim dobrze i bywa całkiem źle, lecz czy chcemy czy nie, to żyć nam się chce"  . Moj swiat sie zrobil bogatszy. Dzięki wirtualna Kulturo!
  Zbyszek B.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale znalazłaś super życzenia, Krysiu.
  Dobrego Nowego Roku bez smuteczków, ze słońcem co każdy dzień rozweseli.
  Grażyna

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknych 365dni z życzliwymi ludźmi wokół życzę.Kazia

  OdpowiedzUsuń