wtorek, 27 grudnia 2022

Spacer Mikołajów


Andrzej Gaszewski, zeszłoroczny Król Seniorów, umieścił na Facebooku wiadomość z Przestrzeni Trzeciego Wieku, że grupa o-CAL-eni organizuje noworoczny spacer 2 stycznia 2023. Bardzo pożyteczna inicjatywa. Grupa jest znana m.in. z Terenowych Rajdów w trakcie Dni Seniora: 

Ruch po świętach każdemu jest potrzebny, a zbiorowy to coś więcej niż tylko ruch. Organizatorzy noworocznego spaceru będą uradowani, jeśli spacerowicze przyniosą czapki mikołajowe i zimne  ognie. 

Start 2 stycznia 2023 (poniedziałek) zaplanowano na godzinę 11:00 na pętli tramwajów 4, 5 i 20 na Oporowie. 


W roku 2015 Wirtualna Kultura-Popowiczanka marzyła o oglądaniu biegu Mikołajów na Partynicach:

Nic z tego nie wyszło. W roku 2016 podziwiała na Legnickiej paradę Mikołajów na motocyklach,
Czy tym razem udokumentuje spacer Mikołajów?

Trasa spaceru o-CAL-nych nie jest znana Wirtualnej Kulturze. We Wrocławiu m.in. dzięki projektom WBO przybywa tras spacerowo-rowerowych. Jedną z takich tras jest Promenada Krzycka, która ma połączyć kilka wrocławskich osiedli:
"Promenada Krzycka to docelowo nazwa liczącej ok. 7,5 km trasy spacerowej, biegnącej wzdłuż nasypu kolejowego towarowej obwodnicy Wrocławia – od ulicy Grabiszyńskiej do okolic ulicy Gazowej na Tarnogaju. 

Trasa budowana jest etapami. Od 6 lipca 2022 mieszkańcy Wrocławia mogą korzystać z kolejnych odcinków: między ul. Bardzką i Śliwkową oraz ul. Ziębicką i Gazową. Oznacza to, że łącznie wykonano już 2,9 km Promenady Krzyckiej. "


Na platformie wroclaw.pl są rekomendowane następujące trasy spacerowe:
Uwaga. Kliknijcie na zdjęcia świątecznych dekoracji, których autorką jest Ola.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Na platformie wroclaw.pl rekomendowana jest miedzy innymi trasy spacerowa "Najstarszy Wrocław/Ciekawy Plac Nankiera".
  Platforma nie nadmienia jednak że jest to także młody Wrocław. Nie tylko że tam " po ulicy, pojedynczo i grupkami, snują się okularnicy ze skryptami i z książkami, z notatkami, z papierami, kompleksami" z Uniwersytetu Wrocławskiego (ile ja sie tam nie na stoję w kolejkach studenckich w dwóch zakładach Kserokopii :-)) ale w klasztorze Urszulanek to tez liceum , gdzie od kilku lat uczęszczają nie tylko dziewczyny ale i chłopcy.
  Zbyszek B

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Zbyszku, to wspaniała reklama dla trasy spacerowej...
   A ile wspomnień przy okazji wzbudzonych. Dajmy szanse tej cudnej okazji i do zobaczenia Majka

   Usuń