niedziela, 18 czerwca 2023

Wirtualna Kultura na Waligóriadzie


Słoneczna, ciepła niedziela zachęcała każdego do wyjścia z domu. Wirtualną Kulturę też. Ona wybrała się do Parku Południowego na Waligóriadę, doroczny koncert plenerowy, organizowany w ramach Dni Wrocławia:

 •  poświęcony twórczości Andrzeja Waligórskiego, Jana Kaczmarka i pozostałych autorów Studia 202, 
 • prowadzony przez Kabaret ELITA w składzie: Leszek Niedzielski, Jerzy Skoczylas, Stanisław Szelc z towarzyszeniem Agi Damrych i Marty Dzwonkowskiej, 
 • współorganizowany przez Radę Osiedla Borek i Jakub Wieczorek Agencję Artystyczną "ELITA" we wrocławskim Parku Południowym.
Na Waligóriadzie wystapili też:
 • Katarzyna Dziewiątkowska
 • kabaret seniorów „SKOCZYLASKI”,
 • Zespół wokalny AGAT z Jeleniej Góry
 • jako gość specjalny Kabaret RAK.


Wirtualna Kultura ledwie zdążyła na występy Zespołu Agat, który świetnie się zaprezentował (kliknijcie na dwa pierwsze zdjęcia)
Usłyszała też kilka nastrojowych, starych szlagierów z serii "miłość ci wszystko wybaczy", wykonanych przez Agę Damrych, no i śmiała się, słuchając kabaretu RAK ze Śląska, w składzie Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek:
Na "zapleczu" sceny przywitała się z Jackiem Sutrykiem, prezydentem Wrocławia, który przyjechał na rowerze. 


Wymieniła kilka zdań z członkami Kabaretów Elita i Rak (kliknijcie na zdjęcia powyżej). Stanisława Szelca zapewniła, że wybiera się spotkanie autorskie jego córki Olgi:
Z Krzysztofem Respondkiem pogawędziła o urokach starości, bycia na emeryturze. Zanotowała jego żart o wnuczku, który życzył babci 102 lat. Na pytanie dlaczego tyle, odpowiedział, że życzy na tyle, na ile lat ma kredyt.

Kabaret Rak chętnie uczestniczy w wydarzeniach dla seniorów. Do Wrocławia przyjechał prosto z Senioralii w Busku Zdroju:
Z Andrzejem Gaszewskim powspominała wycieczki. 

Następna Waligóriada za rok. Może wtedy Wirtualna Kultura zdąży na występy kabaretu seniorów "Skoczylaski":
Uwaga. Cztery ostatnie zdjęcia Wirtualna Kultura otrzymała od Andrzeja.

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Brawo, brawo, Krysiu. Ale wspaniałe osoby, występy. Wow.!!! Dziękuję za wpis. Piękna jesteś.!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Krysiu, ciekawa impreza, piękna pogoda i dzięki Tobie mamy te wszystkie informacje.
  Wyglądasz przepięknie i super outfit .

  OdpowiedzUsuń
 3. Impreza bardzo ciekawa. Wirtualna Kultura bardzo elegancka. Żart o wnuczku super!!!!!!!!! Czekamy na Waigóriadę za rok! Pozdrawiam. Irena ze Szczepina

  OdpowiedzUsuń
 4. W.K. W formie olimpijskiej. Élégancja i elokwencja! Gratulacje za wpis a zart wnuka przypomina mi mojego , tylko dodal mi troche wiecej lat! Pozdrawiam z Paryza

  OdpowiedzUsuń