sobota, 3 czerwca 2023

50 wcieleń Andrzeja Gaszewskiego


Beata Turska, redaktorka portalu wroclaw.pl, tak sama o sobie mówi: "Piszę, odkąd pamiętam, najchętniej o ludziach i ich pomysłach na życie. Nie mogę żyć bez kawy i podróży." Wirtualna Kultura może potwierdzić pierwsze zdanie, na podstawie własnych obserwacji:

Jeśli chodzi o drugie, to ona nic nie wie o kawie i podróżach Beaty, chociaż czasami przypadkowo trafiają na siebie na wrocławskich ulicach - ostatnio w drodze na konferencję prasową w Muzeum Etnograficznym. Porównajcie ich relacje z tego wydarzenia:


Dzisiaj Wirtualną Kulturę spotykały same miłe rzeczy. Wreszcie z sukcesem przesadziła dwa kwiatki, a na portalu Wroclaw.pl  znalazła artykuł Beaty Turskiej o Andrzeju Gaszewskim, Królu Seniorów 2021/2022:
"Andrzej Gaszewski, ubiegłoroczny król wrocławskich seniorów, ma tyle pasji, że mógłby obdzielić nimi pułk wojska: interesuje go kultura, bilard, jazda konna, kolarstwo, fotografia, nurkowanie… Można tak wymieniać w nieskończoność, jednak tym, co pochłania go najbardziej, jest wcielanie się w różne postaci. Robi to, grając w filmach, serialach, teatrze i kabarecie, a także wówczas, gdy przy różnych okazjach wkłada stroje ze swojej kolekcji.
(...)"
Andrzej Gaszewski ma w domu dwie pękające w szwach szafy i choć część kostiumów rozdał znajomym, musi sobie sprawić kolejną, bo fraków, surdutów, kamizelek i najróżniejszych przebrań wciąż przybywa. Po co mu one? – Na scenie i planie filmowym nosiłem kostiumy tak często, że w końcu zapragnąłem mieć własne – wyjaśnia.

Niektóre z nich kupił na pchlich targach i przez Internet, ale wiele z nich uszył samodzielnie na zwykłej walizkowej maszynie. Ma w tym wprawę: robił to już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku."

Do artykułu  Beaty jest dołączona galeria zdjęć Andrzeja w różnych "przebraniach" - niektóre on sam uszył!
Na Facebooku poruszenie (spowodowane artykułem Beaty) - znajomi Andrzeja, a ma ich wielu, składają mu gratulacje:

Artykuł Beaty Turskiej o Andrzeju Gaszewskim bardzo ucieszył Wirtualną Kulturę. Ona Andrzeja zna już sześć lat i wie, jak aktywnie on działa i jakie ma pasje:

Jedną z pasji Andrzeja jest fotografowanie i wycieczki. Ostatnio był w Czechach, w Broumowie (kliknijcie):

Wirtualna Kultura kolejny raz gratuluje Andrzejowi Gaszewskiemu wspaniałego pomysłu na życie, działalności na rzecz innych oraz skromności. Andrzej jest przykładem do naśladowania.

Uwaga. Wpis ponownie zdobi ulubione zdjęcie Wirtualnej Kultury z Andrzejem na jednym z marszy kapeluszy. Na blogu jest dużo zdjęć zrobionych przez Andrzeja oraz wpisów o jego działaniach.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Brawo dla Pana Andrzeja. ❤️Krysiu jesteś piękna. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobnie..
  Życzę najlepiej Andrzejowi,
  A jeszcze lepiej Tobie - Krysiu nasza, kochana!
  Pozdrówka dla Czytelników i do usłyszenia Majka

  OdpowiedzUsuń
 3. Potwierdzam Krysiu jestes piekna! I zawsze dajesz ciekawe informacje ! Gratuluje Polakom marszu, ktory obejrzalam z Paryza.

  OdpowiedzUsuń