czwartek, 15 czerwca 2023

Małgorzata przepytuje Krystynę i Bartłomieja

Bartłomiej i Krystyna - Wirtualna Kultura spotkali się w poniedziałek o godzinie 15tej z Małgorzatą, która zgodziła się  nagrać z  nimi wywiady (rozmowy) w ramach projektu "59 pytań". Oni wtedy jeszcze nie wiedzieli, że projekt dostał się do finału konkursu i będzie prezentowany 9 lipca (niedziela) po południu na II Festiwalu Teatru na faktach "Antybohaterka" w Centrum Piekarnia, 

Cała trójka działa proekologicznie w obronie klimatu. Dlatego na miejsce spotkania wybrali kawiarnię bez glutenu, za to z papierowymi "słomkami" do napojów i wodą mineralną w szklankach. Kliknijcie na pierwsze zdjęcie. 

Nagrywanie szło bardzo sprawnie. Z odpowiedzią na pytania nie było problemów. Humory dopisywały, a ciasteczka z jakiejś nieznanej Wirtualnej Kulturze mąki szybko zostały strawione.  Nie było wyjścia. Trzeba było znaleźć inne miejsce, dobre na kolację. 

I tutaj zaczęły się "schody", bo w sąsiednich lokalach było zbyt głośno, żeby jeść i nagrywać. Z tego prozaicznego powodu Małgosia urządziła kolację na chodniku, a do smarowania użyła czegoś bardzo cienkiego z drewna (ekologicznego). Wirtualna Kultura nie wierzyła własnym oczom, że tak można smarować. Bartek też był zdziwiony.


Po ulicznej kolacji udano się na poszukiwania przytulnej ławeczki. Znaleziono ją dopiero koło Katedry św. Marii Magdaleny. To prawdziwy pech, bo okazało się, że Bartek nie był jeszcze na Mostku Pokutnic, Krystyna też nie, więc zamiast dokończyć wywiad postanowiono wejść na mostek:

Wirtualna Kultura rozpoczęła pokonywanie stopni krok po kroku. Niestety nie ma czym się pochwalić. Chyba dwa piętra przed mostkiem zwątpiła w swoje możliwość i poddała się. Dopiero po powrocie do domu sprawdziła, że Mostek Pokutnic znajduje się na wysokości 45 metrów. Aby wejść na kładkę, trzeba pokonać 247 schodów. Po tej porażce Wirtualnej Kultury nagrywanie wywiadów dokończono na ławce. 

W trakcie pięciogodzinnego spotkania nagrano 2,5 godziny rozmów. To podobno jest 50 stron. Brawo Małgosiu! Napisałaś książkę o dwóch pokoleniach. Chyba nikt z uczestników projektu "59 pytań" nie pobije  naszego (Twojego) rekordu. 

Wirtualna Kultura jest przekonana, że ta historia przekona niezdecydowanych, że warto wziąć udział w tej międzypokoleniowej zabawie w Teatr na faktach. 

Nagrywania wywiadów (anonimowych rozmów) nadal trwają. Możecie się zgłosić! 

"Teraz poszukujemy osób 70+ i 30-, które zgodzą się na udzielanie półgodzinnych wywiadów (odpowiadanie na pytania). Może takie osoby znacie? Piszcie do mnie. Byłyby to spotkania indywidualne w dogodnych dla nich terminach. A może Wy sami udzielicie wywiadów? Anonimowość wypowiedzi jest gwarantowana."

Uwaga. Trzymajcie kciuki za Małgosię. Ona pobiegnie 17/18 czerwca w nocnym półmaratonie, mimo że z powodu wywiadów nie miała dostatecznie dużo czasu na trening. 
"Nocny Wrocław Półmaraton to wyjątkowe wydarzenie w skali całej Europy. Zawodnicy startują o godz. 22:00 i po zmroku przemierzają ulice miasta stu mostów. Trasa mieni się od iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby imprezy. Wspaniałego anturażu dodają kibice zgromadzeni na trasie biegu i na Stadionie Olimpijskim, gdzie znajduje się start i meta imprezy.
(...)
pojawi się ponad 8 tysięcy zawodników z całego świata.

Tegoroczna trasa biegu prowadzi przez najpiękniejsze i najciekawsze zakątki miasta. Znajdą się na niej zarówno klasyczne i dobrze znane zawodnikom fragmenty, takie jak most Grunwaldzki, ul. Grodzka czy aleja Różyckiego, ale również zupełnie nowe elementy - m.in. ulica Sienkiewicza, plac Wolności czy Aleja Wielkiej Wyspy.

Na trasie 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu do dyspozycji zawodników będą m.in. cztery punkty nawadniania, punkty odżywcze, kurtyny wodne oraz toalety. Ich lokalizacje zostaną podane wkrótce. Warto dodać, że na uczestników biegu i kibiców zgromadzonych na ulicach będzie czekało wiele niespodziewanych atrakcji.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Wow.!!!!!!! Będę.!!!!!!!!!!! Dziękuję. ❤️❤️❤️👏👏👏

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! Super sprawa! Pozdrawiam ciepło!
  Olga Szelc

  OdpowiedzUsuń
 3. Bravo Krysiu. Wygladasz pieknie i pokonujesz przeszkody jak profesjonalny sportowiec. Pozdrawiam z upalnego Paryza, gdzie zobaczylam piekna wystawe o Ramzesie . Ale Ty znasz moja tajemnice sprawnosci !

  OdpowiedzUsuń