czwartek, 15 czerwca 2023

Senior Art Walk na Survivalu z Ewą Plutą

Oto zapowiadane szczegóły spaceru z Ewą Plutą. Ze względów organizacyjnych obowiązują zapisy. Wstęp bezpłatny. 

"Drogie Panie, Drodzy Panowie,

w ramach kolejnego spaceru po wystawie sztuki współczesnej serdecznie zapraszam w niedzielę 25 czerwca o godz. 16.00 na wydarzenie artystyczne roku - Przegląd Sztuki Współczesnej Survival. Tym razem sztuka najnowsza zagości w Zajezdni Popowice przy ulicy Legnickiej. 

To zabytkowy obiekt, jedyny taki w Europie, który liczy już przeszło 120 lat. Oczywiście w ramach Survivalu otworzymy jego zakamarki, które na co dzień nie są udostępniane publiczności. O historii tego miejsca oczywiście także opowiem, będzie też okazja zobaczyć zabytkowe tramwaje, ale zwiedzimy również wystawę survivalową, która w tym roku powstała pod hasłem "Erzac". 

Ponad 30 artystów i artystek z Polski, Ukrainy i Białorusi zaprezentuje swoje prace w nietypowych przestrzeniach. Dzięki ich kreatywności będziemy mogli m.in. usłyszeć jak brzmi skażona Odra, zobaczyć artystyczną wersję ludowych pająków i ukraińskich malowanek, porozmawiać o problemie alimentacyjnym w Polsce. Będzie też niespodzianka dla osób związanych z dzielnicą Fabryczna.

Spotykamy się w niedzielę 25 czerwca o godz. 16.00 na rogu ulic Wejherowskiej i Lutra.

BARDZO WAŻNE - proszę o zgłaszanie do mnie mailowo e.pluta@arttransparent.org lub pod numerem 601 35 99 23 chęci wzięcia udziału w spacerze. W niedzielę są zawsze kolejki na Survival i muszę znać ilość osób, aby móc Państwa komfortowo wprowadzić na teren Zajezdni, czyli omijając kolejkę. 

Pozdrawiam serdecznie

Ewa Pluta"


Uwaga. Zdjęcia są sprzed kilku lat. Jedna z bram jest już odnowiona i pomalowana na kolor zielony. Kliknijcie na miniatury zdjęć.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz