sobota, 10 czerwca 2023

Inny punkt widzenia na pracę

Wirtualna Kultura czytając, jaki jest stosunek do pracy niektórych młodych ludzi, uświadomiła sobie, że sporo lat temu niepotrzebnie martwiła się, jak ludzie będą żyć w świecie bez pracy. 

O świecie z pracą tylko dla niektórych była mowa w jednym z programów cyklu "Inny punkt widzenia" nadawanego przez TVN24 i prowadzonego przez Grzegorza Miecugowa:

Wirtualna Kultura zadała sobie dużo trudu, żeby nagranie tego programu odszukać. Znalazła rozmowę ze Zbigniewem Gajewskim, ale nie jest pewna, czy dokładnie to jest to, o co jej chodziło. Może były dwa podobne nagrania.

Posłuchajcie i obejrzyjcie rozmowę Grzegorza Miecugowa ze Zbigniewem Gajewskim, politologiem, o świecie bez pracy:

Dowiecie się z niej również co nieco o sztucznej inteligencji i komputerze, który wygrywał z najlepszymi graczami pewnej amerykańskiej gry i udzielał konsultacji studentom tak dobrze, że oni byli przekonani, że mają do czynienia z żywym człowiekiem. Rozmowę nagrano w sierpniu 2016. Obaj rozmówcy chyba nie spodziewali, jaki stosunek do pracy będą mieli młodzi w roku 2023. 


W poprzednim wpisie na blogu Wirtualna Kultura zacytowała tytuły artykułów o zetkach, sugerujące, że one nie chcą się zaharowywać, bo nie miałyby dostatecznie dużo czasu na życie (w domyśle na przyjemności). Zatem one są już gotowe na życie w świecie bez pracy, w którym każdy dostałby taką samą minimalną pensję i nic nie musiałby robić, a tylko nieliczni coś by produkowali, chorych leczyłyby komputery.

Posłuchajcie Gajewskiego i Miecugowa. Nie będziecie żałować. Rozmowa trwa 39 minut.

Możecie posłuchać też innych rozmów z roku 2016, na przykład:


Przypomnienie


Uwaga. Teraz przed letnimi wakacjami zetki pracują lub studiują, a seniorzy zapełniają zagraniczne kurorty. Ania i Jola przysłały zdjęcia z ich tegorocznych wakacji na Wyspach Kanaryjskich i w Turcji. Kliknijcie.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Wow.!!!!!!! Ciekawe, bardzo ciekawe. Dziękuję.!!! "są poziomki a nie ma pionowek.". 😄😄😄😄👏👏👏

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że rozmowa z Gajewskim zainteresowała Ciebie. Są poziomice, a nie ma pionowic!
   Krystyna

   Usuń
 2. Dziekuje Krysiu za rozmowe Miecugowa z p. Turskim i p. Osiatynskim. Znalazlas skarby! Pozdrawiam z Paryza

  OdpowiedzUsuń