wtorek, 19 września 2023

Ratownicy medyczni, spacer seniorek, Cicha dziewczyna, Fredro, Festiwal Nauki, Impart - czy nie za dużo na jeden wpis?Kochani Czytelnicy, Wirtualna Kultura od piątku do poniedziałku dwoiła się i troiła, żeby wszystko "zaliczyć". W piątek, 15 września, załapała się na finał XX Mistrzostw w ratownictwie medycznym 

W sobotę wybrała się na spacer pieszo (!) z Basią, Lucyną, Marysią i Sylwią ze Szczepina na Popowice, a dokładnie mówiąc z przystanku tramwajowego "Szczepin" do HotSpot Beach Bar przy moście Milenijnym i hali Orbita. Szły groblą nad Odrą. Po drodze zaliczyły Górkę Szczepińska i Polanę Popowicką. Towarzyszyła im fotografka Agnieszka. Spacer trwał aż dwie godziny, bo seniorki miały o czym rozmawiać - znają się dobrze z Żółtego Parasola. 


Wirtualna Kultura o Popowicach już pisała, więc nie będzie się powtarzać:

W niedzielę WK schowała się przed upałem w DCFie, czyli Dolnośląskim Centrum Filmowym przy ulicy Piłsudskiego. Obejrzała irlandzki film  "Cicha dziewczyna": 
Na widowni były tylko kobiety. Finał filmu był tak wzruszający, że Wirtualna Kultura musiała szukać po ciemku chusteczki. Twórcy filmu nie mogli się zdecydować, jak film zakończyć. Wirtualna Kultura wyszła z kina zdezorientowana, bo nie wiedziała, czy cicha dziewczyna została z tatą czy z tatusiem. Jak Wy interpretujecie zakończenie filmu?W poniedziałek Wirtualna Kultura dzięki Basi ze Swojczyc zasiadła na widowni Wrocławskiego Teatru Współczesnego na spektaklu "Spotkanie z Fredrą", przygotowanym przez Grupę Teatralną Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim we współpracy z Muzeum Pana Tadeusza.
Wirtualna Kultura takiej okazji nie mogła pominąć, bo w spektaklu brały udział znane jej: Maja, Maria i  Zosia. Wszyscy artyści amatorzy wypadli rewelacyjnie. Fredrowskich tekstów słuchało się z przyjemnością, a kostiumy przyciągały wzrok. Brawo!
Na zakończenie dwie propozycje:
Miłych wrażeń.

Uwaga. Kliknijcie na miniatury zdjęć. Na pierwszym Ania jest wśród ratowniczej, zwycięskiej ekipy medycznej z Opola.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Rzeczywiście pracowity weekend. Podziwiam i zazdroszczę. Paweł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Krysiu, dziękujemy. Spacer był wspaniały.!!!!!!! Idę do kina na film"Cicha dziewczyna"..!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Spotkanie z Fredrą, uważam, było niezwykłe...
  Dokumentują to wspaniałe fotografie aktorskie i ogromne aktorskie "zacięcie" Seniorów.
  Kochani, wielkie dla Was brawa!!! Cudne są także fotografie z XX Mistrzostw Ratownictwa Medycznego, dla Opola - serdeczne gratulacje.
  Pozdrawiam wszystkich - Majka

  OdpowiedzUsuń