poniedziałek, 13 listopada 2023

Muzyczny Salon Romantyczny


Lokalne wrocławskie centra kultury tętnią życiem. Takim centrum jest, na przykład, Ośrodek Postaw Twórczych w Zamku w Leśnicy: 

Wirtualna Kultura za namową Ani wybrała się tam pod koniec października na oprowadzanie autorskie po wystawie "Hiperabstrakcja" (wstęp wolny):

a potem na koncert w ramach Muzycznego Salonu Romantycznego (koncert biletowany). To był bardzo dobry pomysł, bo wcześniej pospacerowały też w parku leśnickim, zatem było to "Trzy w jednym".Podobna sytuacja będzie w ostatnią niedzielę listopada
oraz 

Na listopadowym koncercie w Muzycznym Salonie Romantycznym u boku profesjonalistów: 
wystąpią członkowie zespołu amatorskiego Dolnośląskich Salonów Muzycznych. W rolach solowych wystąpią: 
  • aplikant adwokacki – Franciszek Gwizdowski (baryton)
  • student Uniwersytetu Ekonomicznego – Radosław Szostak (tenor). 
Usłyszycie Państwo również prawniczo-medyczny zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Katarzyna Bakalarczyk (sopran, skrzypce), Karolina Rzeźnicka (alt, flet), Ewa Janaś (alt, flet), Wojciech Wodniak (tenor), Piotr Kliber (tenor, akordeon) i Jarosław Janas (baryton, gitara). W programie między innymi wirtuozowskie utwory fortepianowe Chopina i Liszta oraz dzieła wokalne Mozarta i Moniuszki.

Wpis zdobią zdjęcia z koncertu październikowego i wystawy prac Karola Babicza. Na koncercie grała  też Beata Bigda, architektka:
Wirtualna Kultura była do tej pory przekonana, że to matematycy i architekci są bardzo muzykalni. Na koncercie w Muzycznym Salonie Romantycznym przekonała się, że prawnicy i medycy też. Ona kiedyś grała na pianinie w ognisku muzycznym w Nowej Rudzie i śpiewała w szkole. Zazdrości tym, którzy muzyczne pasje kultywują całe życie. Brawo!
  
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Byłam na kilku koncertach tej grupy, m.in. u Edyty Stein, i były to mile spędzone chwile z ludźmi, których łączy prawdziwa pasja. Ja to nazywam muzyką salonową o dużej kulturze wykonania i sympatycznym repertuarze. Polecam! S.

    OdpowiedzUsuń