piątek, 24 listopada 2023

Spacer z Ewą Plutą po galeriach sztuki

Tym razem Senior Art Walk z Ewą Plutą zacznie się o godzinie 17 w środę, 29 listopada 2023. Jest to projekt prowadzony przez  Fundację Art Transparent. Spotkamy się kolejny raz ze sztuką współczesną. Odwiedzimy dwie galerie.

Miejsce spotkania: Dom Geppertów, ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2

Pierwsza galeria: Dom Hanny Krzetuskiej i Eugeniusza Gepperta. A w nim wybuchowa mieszanka dwóch artystek, wrocławianek z wybór na wystawie „Twoje spojrzenie uderza w bok mojej twarzy". Wystawa pokoleniowa, bo osoby kuratorskie zestawiły prace 
 • Krzesławy Maliszewskiej (ur. 1927 we Lwowie, zm. 2018 we Wrocławiu) 
 • z Alex Urban (ur. 1978 w Jeleniej Górze.
Obie swoją twórczość poświeciły kobietom. Jednak Krzesława Maliszewska malowała spokojne, statyczne portrety kobiet, a Alex Urban eksploruje współczesna pozycje kobiety w świecie narzucania jej zachowania i obowiązków. 

Obrazy Alex Urban niekiedy szokują, ale nigdy nie pozostawiają nas obojętnymi. Krzesława Maliszewska dziś nieco zapomniana, została zestawiano z jedną z najsłynniejszych obecnie polskich malarek. Prace obu wyeksponowano dodatkowo w nietypowy i niespotykany sposób.


Drugą galerią
będzie Centrum Sztuki WRO. Można powiedzieć, że wejdziemy do wielkiego instrumentu i same wygenerujemy z niego dźwięki. Wystawa 
 • „COŚ, CO ZMIENIA SIĘ W CZASIE” 
poświęcona jest naturze dźwięku. Cisza przestrzeni galerii pozwala na redukcję bodźców i wsłuchanie się w mikrodźwięki będące świadectwem życia i ruchu. Wystawę tworzą aktywowane przez widza brzmienia, instalacje, interaktywne wideo i obiekty.

Przypomnienie:
 • Miejsce spotkania: Dom Geppertów, ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2
 • Termin:  środa, 29 listopada 2023, godz. 17.

Relacja z poprzedniego spaceru z Ewą Plutą:
oraz z pobytu Wirtualnej Kultury z Anią w Centrum Sztuki WRO w lutym 2023 (ul. Widok 7):

Uwaga. Wpis zdobią zdjęcia z jesiennych wakacji Zosi w "ciepłych krajach". Kliknijcie.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

2 komentarze:

 1. No. Dźwięk. Jest ważny.. Dziękuję..!!! Ale, widok, bez cenny..!!!!


  OdpowiedzUsuń
 2. Do zobaczenia. Spacery z p Ewą to czysta przyjemność.

  OdpowiedzUsuń