czwartek, 11 października 2018

Jeleń na Górze Zamkowej w Cieszynie


Jak już wiecie, Basia i Wirtualna Kultura niedawno były w Cieszynie. Na Górze Zamkowej, obok Wieży Piastowskiej, poznały Waldka Rudyka, który był bardzo zajęty pracą nad pewną "instalacją" z kawałków drewna. Instalacja jest już gotowa i wygląda okazale. Waldek przysłał jej zdjęcie. To jest jakiś jeleń! Tak wyglądał 12 dni temu, kliknijcie: Dlaczego Wirtualna Kultura lubi wycieczki? :


Wirtualna Kultura przypuszcza, że jest to replika różowego jelenia, który też stoi na Górze Zamkowej:


Różowy jeleń jest przed pałacem i świeci w nocy. Zrobiły go studentki warszawskiej ASP.  Ma on rozweselać przechodniów, a szczególnie dzieci. Wirtualna Kultura widziała, jak dzieci chętnie na niego się wdrapywały. Doszła do wniosku, że taki żółty jeleń, a może łabędź, przydałby się w Parku im. Tołpy na Ołbinie. Co Wy na to?

Waldek Rudyk jest dumny z Chełmka i do jego zwiedzania zaprasza, kliknijcie: MOKSiR w Chełmku. Chętnie opowie o historii czeskiego przedsiębiorstwa "Bata", którego twórca Tomasz Bata był niezwykłym wizjonerem i geniuszem. To on produkował słynne buty "Bata" i dał wsi Chełmek sławę:
Rodzina Bata założyła muzeum obuwnicze w Toronto, kliknijcie: Muzeum obuwnicze oraz tutaj: Historia przedsiębiorstwa Bata.

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. W tle jelenia widac okrągłą budowlę to najstarszy obiekt w Cieszynie i nie tylko - rotunda św. Mikołaja z XIi wieku. Jej zdjęcie jest na dwudziestozłotówce ☺️

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa informacja. Dziękuję.

    Krystyna

    OdpowiedzUsuń