piątek, 26 października 2018

Propozycje na listopad

W roku 2017 The New York Times uznał za najlepszą książkę roku 2017: "Joseph Conrad i narodziny globalnego świata". Autorka książki Maya Jasanoff, amerykańska historyczka młodego pokolenia z Harvardu, jest teraz gościem na Festiwalu Conrada w Krakowie. Polski przekład książki był prezentowany na Targach Książki w Krakowie (25-28 października 2018), kliknijcie: Lubimy Czytać - Maya Jasanoff, Joseph Conrad i narodziny globalnego świata globalnego. Dzisiaj dr hab. Magdalena Heydel  miała przeprowadzić w Krakowie wywiad z autorką książki (kliknijcie: Magdalena Heydel, Uniwersytet Jagieloński)). Magdalena Heydel jest już znana czytelnikom bloga jako badaczka twórczości Conrada:
To bardzo dobra wiadomość, że twórczość Josepha Conrada jest nadal tak popularna i ważna.

Wirtualna Kultura przypuszcza, że książka: "Joseph Conrad i narodziny globalnego świata" będzie też prezentowana na Targach Dobrej Książki, które będą w Hali Stulecia we Wrocławiu pod koniec listopada


Gościem honorowym Targów będą Węgry. Nowością będzie dodatkowy, wieczorny program w Klubie Proza (wrocławski Rynek, Przejście Garncarskie 2) zatytułowany „Salon Zdobywców”.

Wiadomo, że Mariusz Szczygieł przyjedzie na wrocławskie targi, aby zaprezentować 30 listopada 2018 swoją  najnowszą  książkę "Nie ma", kliknijcie: M. Szczygieł, Nie ma oraz tutaj: Mariusz Szczygieł - Facebook. Książka, z przerwami, powstawała aż 9 lat. Wirtualna Kultura nie wie, czy na Targach będzie Filip Springer.

"Żółty Parasol" już dawno informował seniorów, że spotkanie z Filipem Springerem, autorem m.in. książki: "Miedzianka", będzie 15 listopada, godz. 17:30, w filii nr 23 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Bulwar Ikara 29-31 (wygodniejsze wejście jest od ul. Drzewieckiego), kliknijcie: Spotkanie autorskie z Filipem Springerem W czerwcu 2018 była premiera jego książki: "Zegarmistrz", kliknijcie: Filip Springer autorem kolejnej odsłony Kolekcji Wrzesińskiej oraz tutaj: Związek Polskich Artystów Fotografików - Filip Springer "Zegarmistrz". Jest to debiut prozatorski Filipa Springera.


Wirtualna Kultura zrobiła zdjęcia do tego wpisu właśnie w bibliotece przy ulicy Bulwar Ikara. Była tam na konsultacjach komputerowych u Konrada, który zmienił szatę graficzną naszego bloga (nowy baner opracował Marcin), kliknijcie: Historia bloga 60+ Wirtualna Kultura.

Bardzo dużo, jak zwykle, dzieje się w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej w Rynku. 6 listopada będzie spotkanie z Janem Miodkiem, godz. 17, kliknijcie:  Jan Miodek, Jak polskie nazwy wracały na drogowskazy śląskich miast. 16 listopada, godz. 17, będzie spotkanie z Damianem Hadasiem, który spędził na Alasce cztery miesiące, kliknijcie: Alaska - spotkanie podróżnicze z Damianem Hadasiem.

Mediateka też dużo proponuje, kliknijcie: Mediateka. 8 listopada, godz. 18, będzie spotkanie z Dobromirem "Makiem" Makowskim,  kliknijcie: Dobromir Makowski - Cykl UzależNIEnie NIEjedno ma imię20 września ukazała się jego książka „Wyrwałem się z piekła”. Dobromir Makowski opisał w niej swoje niełatwe dzieciństwo i młodość, które przepełnione były przemocą i nałogami.

A co słychać w Bibliotece Sąsiedzkiej w Żółtym Parasolu? 29 października w Sąsiedzkim Klubie Książki będzie spotkanie z Grzegorzem Medyką - specjalistą od genealogii -  z cyklu "kroniki rodzinne". 

Plany na listopad na Ołbinie (kliknijcie na zdjęcie): 


Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. A ja na listopad polecam Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery, gdzie można pooglądać naprawdę stare gry i komputery, a co ważniejsze - można na nich pograć i powrócić do lat dzieciństwa.
    Druga moja propozycja, to Kolejkowo - super zrobiona makieta przedstawiająca w bardzo realistyczny sposób nasz Dolny Śląsk, z punktu widzenia (moim zdaniem) linii kolejowej.
    Obie rzeczy do zobaczenia na Dworcu Świebodzkim. Polecam!

    OdpowiedzUsuń