poniedziałek, 1 października 2018

Poradnik młodości w Teatrze TańcaW lipcu 2016 "Poznań" odwiedził "Wrocław" w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, kliknijcie: Czego nauczył nas Poznań na ESK 2016. Ze srebrnego autobus w parku na Nadodrzu wysiadła grupa seniorów w krótkich spódniczkach i spodenkach - typowa szkolna wycieczka. Wirtualna Kultura, wtedy jeszcze jako Popowiczanka, z zazdrością patrzyła, co potrafią widzom przekazać poznańscy seniorzy, a tego nauczyła ich Iwona Pasińska, Dyrektorka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.

To chyba nie jest przypadek, że właśnie w roku 2016 we Wrocławiu zaczął działać Teatr Tańca, a w tym roku przygotowano spektakl "Poradnik młodości" z udziałem seniorek! Twórcy spektaklu tak o nim piszą:

"Istotą spektaklu jest podróż dojrzałych kobiet w świat przeżytej młodości. To jeden dzień z życia starszych kobiet, które nie uczestniczą już w pędzie dzisiejszego świata. Ich proste, codzienne czynności i rytuały przeplatają się z nostalgicznymi wspomnieniami."


Trzy wspaniałe wrocławskie seniorki Kazimiera Bochyńska, Alina Puchalska i Barbara Stankiewicz przez kilka miesięcy wytrwale ćwiczyły od rana do nocy pod czujnym i troskliwym okiem Bożeny Klimczak. Nie było to łatwe zadanie. Próbom musiała chyba towarzyszyć trema, że czeka je wspólny wstęp na scenie z czwórką młodych zawodowych tancerzy. W takiej sytuacji porównania były nieuniknione. Gratulacje dla wrocławskich seniorek za odwagę i umiejętności. Wspaniale sprostały zadaniu. Widownia braw nie szczędziła.

Oto seniorki Alina Puchalska, Barbara Stankiewicz oraz choreografka  Bożena Klimczak i fotografik Grzegorz Gołębiowski, który zrobił wykonawcom sesję zdjęciową (zobaczcie zdjęcie powyżej). Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć.
Kazimiera Bochyńska jest na zdjęciach ze swoim partnerem scenicznym (w spektaklu był jej synem) i koleżankami:


To, że Kazia wystąpiła w spektaklu, nie było zaskoczeniem dla Wirtualnej Kultury. Przecież Kazia tańczy i śpiewa w zespołach działających przez Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Natomiast udział Aliny w spektaklu był niespodzianką, ponieważ Wirtualna Kultura znała Alinę z innej działalności. 


Premiery spektaklu "Poradnik młodości" były 29 i 30 września 2018 na scenie na Dworcu Świebodzkim. Niestety nie wiadomo, kiedy będą następne spektakle.

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Brawa i gratulacje dla wszystkich śmiałych Pań w różnym wieku.I wielkie uznanie dla ich instruktorów - artystów. Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, masz rację. Brawa i gratulacje wszystkim się należą.

   Krystyna

   Usuń
 2. Dobry wieczór, Poradnik Młodości ponownie na scenie Swiebodzki Off 16 i 17 lutego o godz 19.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, bilety są dostępne online bądź w kasie teatru polskiego.
  Pozdrawiam serdecznie
  Bożena Klimczak - dyrektor wrocławskiego teatru tańca

  OdpowiedzUsuń