wtorek, 2 października 2018

Wirtualna Kultura - beneficjentka projektu "Wrocławski Wolontariusz IT"

Wirtualna Kultura trzyma rękę "na pulsie". Dzisiaj dotarła do biblioteki w Geocentrum Politechniki Wrocławskiej o godzinie 11:15,  bo chciała być pierwszą beneficjentką projektu "Wrocławski Wolontariusz OT", czyli pierwszą wrocławianką, która skorzystała z bezpłatnych konsultacji komputerowych. Opłacało się!

"Biblioteka" powitała ją sympatycznie, wolontariusz Radek okazał się bardzo miłym i kompetentnym studentem z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki - fanem inżynierii kwantowej. Na dodatek po konsultacjach, które trwały 1,5 godziny, Wirtualna Kultura dostała od Politechniki Wrocławskiej mały gadżet w pudełku.

Kochani Seniorzy, koniecznie skorzystajcie z konsultacji komputerowych. Można o wszystko zapytać.

Wirtualna Kultura pytała m.in. o sekrety Facebooka - jak bezpiecznie z niego korzystać. Wolontariusz Radek sprawdził w jej laptopie ustawienia i  co nieco zmienił. Pokazał kilka pożytecznych opcji na Facebooku i WhatsAppie. Rozmawiali też o programach antywirusowych i poczcie Gmail. Wirtualna Kultura nie nadąża za zmianami, które Google ciągle robi. Półtorej godziny minęło błyskawicznie i obie strony komputerowego spotkania były zadowolone.

GeoCentrum Politechniki Wrocławskiej jest na ulicy Grobli 1 - to ulica, która prowadzi do Polinki i Hydropolis.

Wszystkie informacje o projekcie "Wrocławski Wolontariusz IT" są już na naszym blogu:

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. O 11:15 to u mnie już była trzecia osoba. Pierwsza beneficjenta była w bibliotece na Bulwarze Ikara o 9:50.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konradzie, Wirtualna Kultura nie była na liście seniorek, którym rozesłano Twoje zaproszenie na konsultacje komputerowe w bibliotece na Bulwarze Ikara.

   Krystyna

   Usuń