środa, 3 października 2018

Kulturalne "wyjścia" Żółtego Parasola


Przyroda sygnalizuje, że jesień już przyszła. W Żółtym Parasolu jak zwykle wiele dzieje się. "Biuro" w siedzibie Żółtego Parasola ma co robić - przyjmuje zapisy i rezerwuje bilety, kliknijcie: Żółty Parasol - kontakt. Zobaczcie na końcu wpisu afisz "Październik na Ołbinie" lub kliknijcie tutaj: Październik na Ołbinie. Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej stale coś atrakcyjnego proponuje.

Seniorzy spod Żółtego Parasola są bardzo aktywni. Wydarzeń kulturalnych, warsztatów i różnych rozrywek nigdy im za wiele. Dlatego bardzo chętnie korzystają też z dodatkowych propozycji. Ostatnio Ania - ta w niebieskich okularach - przygotowała dla nich poniższe propozycje. Ania jest bardzo zapracowana. Obok jest zdjęcie Ani i Krysi, które Wirtualna Kultura zrobiła w zeszłym tygodniu na treningu pamięci.
  • 6 października 2018, godz. 12-16:30, pl. Solidarności 1-35, czwarte piętro. Rada Osiedla Ołbin zaprasza na bal z bankietem. Zapisy na bal w biurze Żółtego Parasola. Ilość miejsc ograniczona.
  • 19 października 2018, godz. 12:30, wyjście do Muzeum Narodowego, oprowadzanie po nowej wystawie "Cudo-Twórcy". Można zobaczyć misternie wykonane przedmioty codziennego użytku: inkrustowane meble, zegary, kufry, suknie, ... Zapisy w biurze, bilety po 4 zł.
  • 25 października 2018, godz. 13, finałowy koncert Brave Kids w Teatrze Polskim - niezwykłe barwne muzyczne przedstawienie z udziałem dzieci z Polski, Gruzji, Ukrainy i Rumunii. Spektakl łączy  dawne tradycje z nowoczesnymi formami artystycznymi. Zapisy w biurze. Bilety po 10 zł.
  • 11 listopada, godz. 17, Teatr Capitol, przedstawienie Blaszany Bębenek w reżyserii W. Kościelniaka, zapisy w biurze lub telefonicznie i SMS: 530 239 756 do 10 października, cena biletu: 70 zł. 
Wirtualna Kultura o Festiwalu Brave Kids pisała na blogu w lipcu, kliknijcie: Pieśń Kozła. O aktualnych wydarzeniach można przeczytać na Facebooku, kliknijcie: Brave Kids - Facebook.

Warto też zainteresować się, czym się zajmuje Rada Osiedla Ołbin, kliknijcie: Rada Osiedla Ołbin - home page oraz tutaj: Rada Osiedla Ołbin - Facebook.

Nowa wystawa "Cudo-twórcy" została przygotowana na 70-lecie Muzeum Narodowego. Tak o wystawie otwartej  w lipcu 2018 pisano na platformie Wrocławia (kliknijcie: Cudo-twórcy - nowa wystawa stała w Muzeum Narodowym):

"Ponad 1200 artefaktów składa się na nową wystawę stałą Muzeum Narodowego we Wrocławiu o tytule: „Cudo-Twórcy. Rzemiosło i sztuka zdobnicza – Sztuka Wschodu – Współczesna ceramika i szkło”, do której oglądania zachęcamy od 14 lipca br. Ekspozycja, poświęcona dziełom sztuki i kultury materialnej, z której – jak mówi dyrekor MNW Piotr Oszczanowski – ludzkość jest dumna, otwiera się w ważnym dla historii Muzeum momencie – 70. rocznicy jego powstania. (...)

Wystawa w Muzeum Narodowym skomponowana jest niejako z trzech różnorodnych kolekcji – sztuki Bliskiego i Dalekiego Wschodu, europejskiego rzemiosła artystycznego i kultury materialnej oraz ceramiki i szkła artystycznego pierwszej połowy XX i XXI w., z naciskiem na polskich, w dużej części związanych z Wrocławiem twórców."

Wirtualna Kultura pisała już w lipcu o premierze "Blaszanego bębenka" 6  października 2018, kliknijcie: Dawne i nowe premiery oraz tutaj: Blaszany bębenek. Spektakl trwa 3 godziny z jedną przerwą.

Wróbelki ćwierkają, że bardzo dobrze znana czytelnikom bloga Basia z Gaju zapisała się na Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Akademii Wychowania Fizycznego. 3 października jest inauguracja nowego roku akademickiego, kliknijcie: UTW AWF - inauguracja. Basia będzie pływać, tańczyć Zumbę, chodzić z kijkami po parku - to same przyjemności. A co z nauką?

Absolwenci UTW AWF są bardzo aktywni - spotykają się w pubach, jeżdżą na wycieczki, prowadzą blog, kliknijcie: Klub Absolwentów UTW AWF - blog.


Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz