środa, 5 lutego 2020

Czy szanty będą na recyklingowym rejsie Wrocław-Berlin?

Zimy za oknem nie ma we Wrocławiu. Co więcej, niektórym się wydaje, że wiosna jest za progiem domu i marzą o lecie. Tak naprawdę ich marzenia zaczęły się już minioną jesienią. Widocznie mamy teraz tylko jedną porę roku - porę wioślarzy i żeglarzy. Do zwolenników takiej pory roku zapewne należy komandor ekologicznego spływu "Recykling Rejs Wrocław-Berlin"  naszą ukochaną Odrą.

Wirtualna Kultura śledzi rozwój sytuacji dzięki wpisom Ani Surówki na Facebooku. Ania zna komandora, czyli Dominika Dobrowolskiego, a Wirtualna Kultura zna Anię:

Dominik Dobrowolski to człowiek z fantazją. Jest ekologiem i podróżnikiem. Swoje projekty realizuje w Polsce i Europie. Projektuje i organizuje edukacyjne akcje, współpracując z organizacjami pozarządowymi i szkołami. Żeby się o tym przekonać, trzeba śledzić, co się dzieje na tej stronie internetowej:

Jego akcje ekologiczne są super. Na przykład, "Śmieci skrzydeł nie mają". 29 stycznia rozpoczęto trzecią edycję tej akcji - sprzątano w Kotlinie Kłodzkiej: 
a 18 stycznia w Świnoujściu zaczęło się sprzątanie naszych plaż - 500 kilometrów:

Dominik działa od gór do morza. 15 lutego w gdyńskim Uchu będzie festiwal "Kajak Jamboree 2020", w czasie którego będzie się można dowiedzieć więcej szczegółów o ekologicznej wyprawie z Wrocławia do Berlina. O tym opowiedzą Dominik Dobrowolski (on jest z Wrocławia) i Bogumił Szwung z Berlina:
Wirtualna Kultura do Gdyni kajakiem nie dotrze, bo ostatni raz płynęła na nim w Tleniu w Borach Tucholskich i ledwo uszła z życiem. Teraz zastanawia się, kogo namówić na relację z Ucha. Kto z Was może pojechać do Gdyni?

Podobno Wrocław domaga się dostępu do morza. Podpisy pod petycją będą chyba zbierane na Festiwalu "Szanty we Wrocławiu" w dniach 27 lutego - 1 marca. Koncerty będą się odbywały w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze i Centrum Koncertowym A2 przy ulicy Góralskiej :
Festiwal ma długą historię - był już trzydzieści razy!

Jak to jest możliwe, że Wirtualna Kultura nic nie wie o "A2", które jest największym klubem muzycznym we Wrocławiu, otwartym w roku 2017: 
Nowy klub zajął dawną stolarnię w ciągu hal i zakładów przy ul. Góralskiej, niedaleko sportowego centrum Hasta La Vista. Wirtualna Kultura nie wie, jak tam trafić, chociaż obejrzała zdjęcia:

Uwaga 1. Ania Surówka szuka kwiatków do Odra Centrum - "takich popularnych bluszczy i innych". Chętnie je przytulą w Odra Centrum. Czasami kwiatki marnieją niechciane na korytarzach.

Uwaga 2. Nie mylicie się. Zdjęcie na początku wpisu jest z "Hameryki". Widzieliście je już we wpisie:
Drugie zdjęcie "rośnie" w siedzibie Żółtego Parasola, ale szant tam jeszcze nie śpiewają.

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze: