środa, 19 lutego 2020

Wycieczki dla każdego 2020

Zgodnie z tradycją w bibliotece na Kozanowie odbyło się podsumowanie zeszłorocznych "Wycieczek dla każdego". Zebrał się cały autobus - 56 wycieczkowiczów, którzy uwielbiają autobusowe wypady, organizowane dla seniorów przez Jadzię i Irka Spychalskich:

Wszystkich powitała Ewa Zakowana, która wystąpiła w podwójnej roli - najpierw jako kierowniczka biblioteki przy ulicy Kolistej, a potem jako sierotka Marysia, która wylosowała trzy niespodzianki, przygotowane dla uczestników spotkania przez Jadzię i Irka. Jedną z nich dostał "Bojurek". Ewa Zakowana bardzo ciekawie mówiła o roli i działalności biblioteki.


Niezawodny "Bojurek", czyli Jurek Bogucki, przygotował fantastyczne podsumowanie filmowe zeszłorocznych wycieczek, z podkładem muzycznym i dowcipnymi komentarzami. Zmontował film składający się z filmików i zdjęć, które robił na każdej wycieczce, a było ich 11. Zobaczcie jeszcze raz zeszłoroczny program "Wycieczek dla każdego" i relacje:

Wszystko uzgadniał z Jadzią do ostatniej sekundy (kliknijcie na pierwsze zdjęcie). Film zaczął się od wypowiedzi Wirtualnej Kultury:

"Czas mija, a my jesteśmy coraz młodsi. Jak nastolatki odkrywamy nieodkryte, zdobywamy niezdobyte, patrzymy, podziwiamy i wszystko fotografujemy. Dzięki Jadzi i Irkowi zwiedzamy to, na co do tej pory nie mieliśmy czasu, i to, co kiedyś widzieliśmy, ale dzisiaj chłoniemy to na nowo, inaczej.",

a zakończył się tęsknotą "Bojurka":

"I tak kończy się moja opowieść o naszych wspólnych wycieczkach, wycieczkach pełnych wrażeń w rodzinnej, ciepłej atmosferze bez względu na pogodę. Stale nam za mało widoków, spotkań na szlaku, wspólnego śpiewu i tańców. Dlatego Jadziu i Irku czekamy z utęsknieniem na ciąg dalszy."

W czasie przerwy kawowo-ciastkowej były uściski i wymiana informacji o propozycjach dla wrocławskich seniorów. Andrzej pochwalił się, że bierze udział w warsztatach filmowych dla seniorów. Będą kręcić film. Ostatnio był na wykładzie Janusza Majewskiego, Rektora Warszawskiej Szkoły Filmowej,

Andrzej od razu przeszedł od teorii do praktyki i próbował wyreżyserować scenę spotkania - Basia i Jurek zgodzili się nią zagrać. Ala i Kazia przyglądały się temu z uwagą. Szczególnie Kazia, która ma teatralne doświadczenia. Wirtualna Kultura grała tylko w słuchowisku, więc obawiała się zagrać emocjonalną scenę filmową. Zdecydowała się na statyczną scenę obserwatorów.


A teraz rzecz najważniejsza: harmonogram tegorocznych "Wycieczek dla każdego 2020":


Zapisy na wycieczki (koszt wycieczek jednodniowych: 100 zł):
Jadwiga Spychalska, tel. 71 373 83 53, kom. 606 630 459, email: iga2514@wp.pl

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz