czwartek, 13 lutego 2020

Miłość na Popowicach i we Wrocławiu


Za oknem wiosna, w kalendarzu zima, a w sercu maj. W takich oto realiach Zarząd, Rada Nadzorcza i Rada Zespołu Nieruchomości Nr 2 SMLW „Popowice” zaprosiły na Koncert Walentynkowy 12 lutego 2020 r. w siedzibie spółdzielni. Sala konferencyjna wypełniła się po brzegi.

Wirtualna Kultura nie lubi ogłoszeń czytać dokładnie. Rzuci okiem i idzie dalej. Zapamiętała, że koncert będzie walentynkowy i że będzie Maria Zawartko, o której na blogu już pisała przy różnych okazjach. Na przykład,

Przegapiła słowo "saksofon", które, jak się okazało, było kluczowe. Koncert z "saksofonem" kojarzy się podobno nieodłącznie z jazzem. Tak było wczoraj. Wirtualna Kultura spodziewała się arii operetkowych, a usłyszała prawdziwy jazz. To było super!


Piątka rodzinno-przyjacielska:
  • Maria Zawartko – prowadzenie,
  • Magdalena Zawartko-Piasecka – śpiew,
  • Grzegorz Piasecki – kontrabas,
  • Tomasz Wendt – saksofon,
  • Dominik Mąkosa – pianino
to miłośnicy, wykonawcy i piewcy jazzu, związani z naszą Akademią Muzyczną. Odnoszą sukcesy międzynarodowe. Występują i nagrywają z "całym światem jazzowym":

Mają wiele nagród. Na przykład, Tomasz Wendt jest laureatem m.in. nagrody Fryderyka 2017 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku:
Magdalena Zawartko jest współzałożycielką Młodzieżowej Akademii Musicalowej:
Autorski projekt Magdaleny Zawartko "Leć głosie" łączący muzykę etniczną z jazzową improwizacją reprezentował Europejską Stolicę Kultury w wielu krajach Europy:

Tacy wykonawcy na Popowicach i to za darmo!  Wirtualna Kultura była w siódmym niebie. Od pewnego czasu bywa w Jazzowym Klubie Vertigo. Była też w Starym Klasztorze. Oswaja się z jazzem, kliknijcie: Koncert zaduszkowy z Fredrą w tle (wpis na blogu).

Wczoraj się walentynkowo rozmarzyła, bo usłyszała w jazzowej wersji znane jej utwory klasyczne, jak: Miłość ci wszystko wybaczy, Seksapil, Zostań ze mną i  Do widzenia Teddy. Ten ostatni utwór zawsze będzie się jej kojarzył z Ludmiłą Jakubczak.

Maria Zawartko dużo mówiła o miłości. Życzyła, by miłość spotykać na każdym kroku, na ulicach też. Przypomniała historię Świętego Walentego i walentynek. Pamiętajcie o tym jutro i piszcie, co miłego Was spotkało w Walentynki. Oto propozycje Wrocławia:

Uwaga. Jak zwykle kliknijcie na miniatury zdjęć, żeby je powiększyć.
Krystyna - Wirtualna Kultura 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz