sobota, 1 lutego 2020

Obraz za 90 milionów

Wirtualna Kultura kojarzy  pl. Solny przede wszystkim z kwiaciarkami i kwiatami. A Wy z czym? Może z bezpłatnymi spotkaniami ze sztuką współczesną "Senior Art Walk" (SAW) i starymi kamienicami? Czy pamiętacie ten wpis na blogu:
Mam dla Was bardzo dobrą wiadomość: 6 lutego (czwartek), o godzinie 16 na Placu Solnym rozpocznie się kolejny bezpłatny spacer artystyczny SAW z Ewą Plutą z Fundacji Art Transparent (bez zapisów):
W ramach edycji wiosennej odbędzie się 10 spacerów od lutego do czerwca włącznie:

Oto, co czeka nas 6 lutego:
  • obejrzenie dawnej kamienicy Oppenheimów przy placu Solnym, dziś będącej siedzibą Domu dla Kultury OP ENHEIM, i poznanie jej historii  - o tym opowie Ewa Pluta,
  • zwiedzenie wystawy, która bez wątpienia jest jednym z ważniejszych wydarzeń artystycznych tego roku we Wrocławiu „Asana Fujikawa & David Hockney. Postacie płynącego świata”, 
  • poznanie twórczości polskiej artystki mieszkającej na stałe w Berlinie Elżbiety Woźniakowskiej w Galerii Miejskiej na wystawie „PARALELE”.

O pierwszej ekspozycji łączącej twórczość słynnego brytyjskiego malarza Davida Hockneya i japońskiej ceramiczki Asany Fujikawy opowie Kama Wróbel, dyrektor artystyczna OP ENHEIM. Wernisaż był wczoraj, 31 stycznia o godzinie 18:
Wystawa będzie czynna do 30 kwietnia 2020. Wirtualna Kultura przeczytała w Gazecie Wyborczej, że "Portret artysty" Davida Hockneya został  sprzedany na aukcji Christie's w ciągu 10 minut za 90 milionów dolarów.

Kamienica OP ENHEIM jest przy Placu Solnym 4 (obok redakcji Gazety Wyborczej). Tam się spotkamy 6 lutego o godz. 16.


Uwaga. Powyższe zdjęcie Wirtualna Kultura zrobiła w grudniu 2019 i nazwała "W oczekiwaniu na zimę". Nie sądziła, że ta tęsknota będzie aktualna również w lutym. Kliknijcie na zdjęcie, żeby je obejrzeć z pełną liczbą pikseli. 

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz