środa, 4 marca 2020

Broń kobieca, czyli coś na 8 marca

Czy seksapil jest bronią kobiecą, a jeśli tak, to czy jedyną? Niech nad tym zastanawiają się mędrcy tego świata. Wirtualną Kulturę interesuje coś innego. Którędy mężczyźni trafiają do serca kobiety? Czy tylko przez sklep jubilera? W przypadku Wirtualnej Kultury nie. Ona uwielbia dobrych kucharzy, czyli tych co dobrze gotują. Takim był jej dziadek.

Dziadka już nie ma, więc zostaje jej restauracja. Tylko która? Takich wskazówek w internecie nie można znaleźć. Organizatorzy różnych imprez na 8 marca nie biorą pod uwagę kobiecego żołądka. Na przykład,
 • Żółty Parasol świętuje Dzień Kobiet w poniedziałek (9 marca) o godzinie 16. Zaprasza na zagadkowy turniej do Ołbińskiego Centrum Aktywności Lokalnej (ul. Wyszyńskiego 75), kliknijcie: Turniej jedna z dziesięciu - Facebook. Cel turnieju i inne atrakcje są na razie owiane tajemnicą.
 • Miasto Wrocław i działające w nim instytucje medyczno-kulturalne przygotowały bogaty pakiet na dni 6-8 marzec, kliknijcie: Święto kobiet we Wrocławiu

Na Facebooku też roi się od propozycji:
 • 8 marca, godz. 11, Spacer herstoryczny śladami wrocławianek z Wrocławską Radą Kobiet. Punkt startu: Bar Barbara na ul Świdnickiej. O znanych i mniej znanych kobietach opowie Anna Oryńska. 
 • Chór Kameralny Ostinato zaprasza w sobotę 7 marca, godz. 16, na koncert w Oratorium Marianum (Gmach Główny Uniwersytetu).
 • Gazeta Wrocławska chwali się, że do konkursu "Zostań kobiecą twarzą Dolnego Śląska" zgłosiło się już 600 pań, kliknijcie: Gazeta Wrocławska - info o konkursie. Jeszcze można się zgłaszać.
Krystyna - Wirtualna Kultura

7 komentarzy:

 1. Krysiu, owszem, to ładna piosenka o tym seksapilu, ale napisana przez faceta i to on miał chleb na myśli. Kto jak kto, ale tyle, tak długi i tak namiętnie jak faceci myślą o seksie prze całe życie do póżnej starości, to żadna kobieta. I tak, kobiety wolą dobra materialne, bo to jest zabezpieczenie dla ich potomstwa. Tak to ustanowiła matka natura. A kucharz facet to dobre przeniesienie, bo podobno w wykonaniu faceta to sam seks.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chcemy
   aby Dzień Kobiet kojarzył się facetom z jednym tylko...
   Ani seks, ani seksapil - nie mają być tematem rozważania przy okazji tego święta.

   KOBIETA
   - to potężna instytucja. Jest Matką, Rodzicielką i nie tylko, bo generalnie wychowanie potomstwa spoczywa niemal wyłącznie na jej głowie i barkach.
   - ponadto jest Żoną, a to kolejny ogrom obowiązków rodzinnych i domowych, Zdarza się że bywa Kochanką - co też ma bardzo ludzki ludzką wymiar (!).

   Mnie kojarzy się z Matką Ziemią
   jako że Ziemia to też Kobieta przecież i cała życie toczy się dzięki Matce Ziemi.

   Nic nie oczekujemy w to święto
   ponad uznanie powyższych faktów i szacunek dla tychże funkcji w przypadku każdej Kobiety. Koniec i kropka.

   Krysiu mam wiersz szczególny
   o Kobietach i podeślę może jakoś wykorzystasz?
   Pozdrawiam serdecznie wszystkie Kobiety świata - Majka

   Usuń
 2. Dla mnie 8 marca był i będzie dniem kobiet, bo bez kobiet nudny byłby ten świat.

  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezentujesz prawdziwego faceta.
   Wielkie dzięki i wiele buziaków Majka

   Usuń
 3. Maju, koniecznie przyślij wiersz. Z przyjemnością opublikuję go na blogu.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 4. Irena ze Szczepina4 marca 2020 21:37

  Droga Maju! Podpisuję się pod Twoim komentarzem w 100%. Jesteś WIELKA!!!!!!!!!!!! Piszesz piękne wiersze - czytałam kilka na blogu babielato 2010. Z wielką ciekawością czekam na Twój szczególny wiersz o Kobietach.Podobnie jak TY Maju gorąco pozdrawiam wszystkie Kobiety świata - Irena.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No! jak można nie kochać Ciebie Irenko?
   Dodałaś mi odwagi i odszukałam Odę do Kobiet i posłałam Krysi...
   Napisałam to co.., i jak myślę o kobietach, a że nie jestem facet - to mi uwierzą (mam nadzieję) bo prawdę mówię. Koniec tematu.
   Przytulam Cię Irenko za aplauz
   i całuski wszystkim Czytelnikom Majka

   Usuń