sobota, 28 marca 2020

Wspierajmy seniora - praktyczne informacje

We Wrocławiu Taxi Grosz - to od TAXI 75+ - rozszerzyło swoją ofertę o darmową dostawę zakupów dla seniorów 65+, przeczytajcie o tym na stronach Żółtego Parasola (kliknijcie): Darmowa dostawa zakupów

Wirtualna Kultura na internetowych stronach "Kocham Wrocław" znalazła następujące szczegółowe informacje o tej akcji, kliknijcie:  Taxi Grosz wozi za darmo zakupy dla seniorów 65+:
"Od poniedziałku 23 marca #DowioząZaDarmo zakupy. Akcja obejmie każdego seniora w wieku 65+, który przy składaniu zamówienia zgodzi się na okazanie dokumentu tożsamości celem potwierdzenia wieku. Za dowóz zamówienia osobie poniżej wieku 65+ obowiązuje dopłata w wysokości 20 zł.

Aby skorzystać wystarczy zadzwonić pod numer 796 000 666 i podać adres. Dyspozytor przyjmie zamówienie – listę zakupów . Chodzi o produkty podstawowej potrzeby jak chleb , masło , mleko, warzywa, środki higieniczne i tym podobne. Kierowca zrobi zakupy w najbliższym sklepie i dostarczy pod wskazany adres.

Senior przy odbiorze okaże dokument tożsamości i zapłaci za zakupy zgodnie z paragonem. W związku z tym, że kierowca założy swoje pieniądze kwota zakupów nie może przekroczyć 60zł. I najważniejsze: nie trzeba mieć gotówki, kierowca będzie miał ze sobą terminal . Unikamy w ten sposób wyjścia do bankomatu.

Wraz z pierwszymi zakupami senior otrzyma gazetki ze sklepów, by znał ceny produktów.

Taksówkarze biorą na siebie również wykupowanie recept w aptekach. Tu zasada będzie inna, gdyż kierowca najpierw przyjedzie po receptę i pieniądze: odwiezie leki, paragon oraz resztę.

Dostarczając zakupy zachowujemy wszelkie środki ostrożności, dezynfekujemy samochody oraz ręce, a seniorom dostarczymy ulotki z zaleceniami, w jaki sposób odkażać produkty."


Na Facebooku jest wiele przykładów, jak lokalne grupy wspierają seniorów. Na przykład, 

Gazeta Senior i Wrocławskie Centrum Seniora też piszą i radzą w związku z pandemią, 

Na stronach Departamentu Polityki Senioralnej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Senioralnej, kliknijcie: senior.gov.pl pojawiają się różne rady, informacje i filmiki z ćwiczeniami (klikajcie na linki):
 • 2020-03-26 #ZOSTANWDOMU - AKTYWNY SENIOR W DOMU
http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/477
Fizjoterapia - ćwiczenia (będzie aktualizowane)
 • 2020-03-26 POLICJA OSTRZEGA I RADZI. NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ NA „INFORMACJE O KORONAWIRUSIE”
http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/476
 • 2020-03-25 #WSPIERAJSENIORA – Informacje o działaniach w okresie epidemii koronawirusa
http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/475

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. Super sprawa..
  To jest właśnie to czego nam potrzeba. Kiedy wcześniej próbowałam zamówić podstawowe zakupy w TESKO to powiadomiono mnie że ich realizacja potrwa dwa tygodnie! Zrezygnowałam i powlokłam się po te kilka potrzebnych, a głównie z e-receptą (-) sama (po trudnej chorobie)co nie było łatwe. Teraz jest lepiej i rodzina mnie wspiera, razem dajemy radę. Ale ta oferta jest wspaniała. Dzięki Krystyno. Pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń
 2. Irena ze Szczepina5 kwietnia 2020 13:35

  Kolejny raz Nasza droga Wirtualna Kultura przesyłając ważne wiadomości pomaga nam żyć.Darmowa dostawa zakupów to akcja, która bardzo ułatwi seniorom życie w czasie pandemii.Jak pisze Majka to jest to, czego nam teraz najbardziej potrzeba.To ogromna pomoc z której mogą skorzystać osoby samotne. Informację z numerem telefonu prześlę seniorom z mojego klubu seniora i Wszystkim, którzy będą mogli z tak wspaniałej oferty skorzystać. Dziękuję w imieniu nas Wszystkich.

  OdpowiedzUsuń