niedziela, 29 marca 2020

Wrocławianie, kochajcie Wrocław i zostańcie w domu


Dzisiaj, 29 marca, Wirtualna Kultura zbojkotowała zmianę czasu i wstała o "zwykłej" porze. Tylko co jest "zwykłą porą"? Czy od dzisiaj mamy czas "normalny" czy "przesunięty"? Kto z Was to wie? Ona nie! Jak zwykle przejrzała wieści z internetu, zajrzała do Facebooka, sprawdziła maile i obejrzała stare zdjęcia w smartfonie - spora ich część jest na naszym blogu.

Gdy oddawała się wspomnieniom, za oknem usłyszała apel Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia, nadawany przez megafon na policyjnym samochodzie. Głos prezydenta był pełen troski o nas. Prezydent apelował o pozostawanie w domu. Codziennie o godzinie 18:30 Jacek Sutryk spotyka się na Facebooku z wrocławianami i podsumowuje wydarzenia ostatniego dnia w związku z koronawirusem:

Nie samą telewizją człowiek teraz żyje. Wirtualna Kultura, wiadomo, kocha internet, w którym się pojawiła propozycja online Teatru Muzycznego Capitol:
Inne wrocławskie instytucje kulturalne też "nadają" online. Wirtualną Kulturę szczególnie zainteresował Teatr Ad Spectores, bo do tej pory nie była na żadnym jego spektaklu. Teatr udostępnia komedię "Kwarantanna" z roku 2015 na kanale YouTube:
Może umówimy się na wspólne oglądanie "Kwarantanny"? Teatr Ad Spectores jest prywatny, powstał w roku 1997. Mieści się w Browarze Mieszczańskim przy ul Hubskiej:

Wirtualna Kultura obejrzała "Jezioro łabędzie" z Moskwy - niektóre ulubione fragmenty dwukrotnie. Zainteresowała ją też "Śpiąca królewna", którą można jeszcze oglądać dzisiaj, 29 marca, do godziny 17:
Czeka na Borysa Godunova 7 kwietnia. Wszystkich retransmisji chyba nie da rady obejrzeć, bo musi mieć czas na słuchanie płyty z przebojami Aznavoura.

Wczoraj posłuchała apelu i wyłączyła lampy w godzinach 20:30-21:30 z okazji Godziny dla Ziemi:

Wyjaśnienie. Zdjęcie neonu "I love Wrocław" było już na naszym blogu. Wrocław kochają też inni. Koleżanka z Tarnowskich Gór tęskni za Wrocławiem:
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz