poniedziałek, 9 marca 2020

Senior Art Walk

Seniorzy jako pierwsi we Wrocławiu mieli zobaczyć wystawę, która ma być otwarta w Arsenale Miejskim oficjalnie dopiero w połowie maja. Po Muzeum Militariów w Arsenale Miejskim miał seniorów oprowadzić dr major Mariusz Cieśla.

Drugim punktem spaceru SAW miała być wizyta w Muzeum Archeologicznym, gdzie można zobaczyć zaangażowaną instalację artystyczną "Kamienie, które płaczą" bardzo znanej wrocławskiej artystki Kariny Marusińskiej. Jest to niezwykła praca, wykorzystującą element archeologiczny do przekazania sprzeciwu wobec łamania praw człowieka, w szczególności kobiet. O instalacji miała opowiedzieć sama jej autorka – Karina Marusińska.


Wirtualna Kultura dostała 9 marca 2020 w południe mail od Ewy Pluty, adresowany do Seniorów zainteresowanych spacerem artystycznym do Arsenału Miejskiego 12 marca (mail jest poniżej). W trosce o zdrowie Seniorów spacer został odwołany.

Mail od Ewy Pluty:

"Drogie Seniorki, Drodzy Seniorzy, Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze! Dlatego po długiej dyskusji i z ciężkim sercem zdecydowaliśmy, że najbliższy spacer z cyklu SENIOR ART WALK, który miał się odbyć 12 marca 2020 w Arsenale Miejskim, zostaje odwołany. Zapewniamy, że jeszcze odwiedzimy to miejsce w innym terminie, ale w obecnej sytuacji musimy być cierpliwi i zachować wszelką ostrożność. Teraz naszym priorytetem jest Państwa bezpieczeństwo, a sztuka współczesna na nas poczeka. Będziemy także w najbliższym czasie informować o losach kolejnych spotkani z cyklu SAW. W razie pytań proszę śmiało się ze mną kontaktować.

Pozdrawiam serdecznie
Ewa Pluta
Muzeum Miejskie Wrocławia
Fundacja Art Transparent"

Uwaga. Wpis zdobią zeszłoroczne tulipany z Dobrzycy od Irenki ze Szczepina i tegoroczne krokusy z Popowic od Ali i Jasi. Kliknijcie na kwiatki. To prawda: zimy nie było i nie będzie.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

4 komentarze:

 1. ma racje, trzeba uwazac na seniorow

  OdpowiedzUsuń
 2. Krysiu
  W tym stanie "kwarantanny" niemal totalnej tym bardziej zdajemy się na Twoje posty. Pisz nam kochana wszystko, te zaległe, które czekały lepszych czasów też. Ja zaziębione, niby coraz mniej, (ale wciąż jeszcze zasmarkana) z ogromną przyjemnością czytam Toje "nowości" i delektuje się nimi.
  Pozdrawiam wszystkich dochodzących do zdrowia...
  Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maju, po pierwsze zdrówka, po drugie mam trzy zaległe tematy na blog, więc będę pisać.

   Krystyna

   Usuń
 3. Irena ze Szczepina11 marca 2020 12:31

  Jak to dobrze, że w trosce o zdrowie seniorów spacer został odwołany.Priorytetem jest nasze bezpieczeństwo, a Arsenał Miejski odwiedzimy w późniejszym terminie.Cierpliwość i ostrożność to najważniejsze.Do zobaczenia na spotkaniach z cyklu SAW.Trzymajmy się i nie dajmy się. Pozdrawiam wszystkich.

  OdpowiedzUsuń