poniedziałek, 16 marca 2020

Propozycje z internetu

Kultura o nas nie zapomina. Facebook tętni życiem. Stale pojawiają się informacje o instytucjach, które działają "online" i udostępniają internautom swoje zbiory. Ilona Zakowicz, zapewne bardzo dobrze znana Wam z wielu działań na rzecz seniorów, umieszcza na Facebooku dużo informacji o takich propozycjach. Wirtualna Kultura jest jej znajomą na Fb.

To czeka na Was w internecie - są to propozycje pod hasłem "dla każdego co innego":

1. Muzeum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej przedstawiło na Facebooku następujące propozycje:

"Codziennie, o godzinach: 11:00, 18:00 oraz 21:00 zaprezentujmy Wam inną część naszej działalności. Będziemy prezentować wystawy online, filmy dokumentalne oraz fascynujące wykłady i prace naukowe. Przygotowaliśmy dla Was również materiały, które pomogą spędzić mądrze i radośnie czas w domach z małymi dziećmi – kolorowanki i pomysły na wspólne zajęcia.

Ponadto nasze Centrum Wolontariatu rusza z bezpośrednią pomocą osobom starszym! Postaramy się zatelefonować do wszystkich świadków historii, którzy zostawili nam dane kontaktowe, by mieć wiedzę o ich potrzebach i – na miarę naszych możliwości – okazać im pomoc.

Jesteśmy razem, trzymajcie się! #zostańwdomu #solidarnidopomocy
"

Jeśli chcecie się połączyć z Muzeum Historii Zajezdnia na Facebooku, to

2. Darmowe seriale w internecie:

3. "Legalna Kultura" dużo proponuje:
Wirtualna Kultura jeszcze jej nie rozgryzła. Może sami spróbujecie się przekonać, co Legalna Kultura ma w swoich zbiorach. 


4. Możecie zajrzycie do internetowej darmowej biblioteki "Wolnych Lektur" dla uczniów i nauczycieli, czyli dla wszystkich. Jest to zbiór plików do pobrania lub do czytania online na ekranie:

5. Dom Spotkań z Historią w Warszawie (kliknijcie: Dom Spotkań z Historią) udostępnia zbiory zdjęć i nagrania wspomnień o starej Warszawie:

Uwaga. U nas kwitną krokusy, a bardziej na zachód kwitną już magnolie. Wirtualna Kultura dostała drugie zdjęcie od Basi. Jak zwykle kliknijcie na zdjęcia, żeby je "rozwinąć". 

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Przepiękne te krokusy...
  Wyglądają jak grzyby po deszczu na niezwykle urodzajnej polance.
  Wiosna panie sierżancie! więc my też wiosenne myśli preferujmy i żyjmy najpiękniej jak się da. Wiele serdeczności. Ach, drzewo magnoliowe też piękne.
  Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maju, krokusy tak wyglądały na Popowicach po mroźnej nocy w zeszłym tygodniu. Magnolie dostałam z Niemiec.

   Krystyna

   Usuń
  2. Krokusy są piękniejsze,
   może dlatego że całe nasze, polskie i mimo zimna dają nam tyle radości...
   Wiosenne pozdrowienia nam wszystkim
   Majka

   Usuń
 2. Dziękuję za dużo przydatnych informcji. A na Swojczycach dużo słoneczka i jest ok 10C. Dzisiaj pani z administracji wycierała na naszej klatce schodowej wszystkie klamki, porecze i skrzynki listowe środkiem dezynfekującym. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, dziękuję za pozytywne wieści ze Swojczyc. Tak trzymać!

   Krystyna

   Usuń