czwartek, 12 marca 2020

Gimnastyka poranna dla seniorów

Wirtualna Kultura z gimnastyką jest na bakier, ale teoretycznie na tym się zna. Pisała o tym na blogu Popowiczanie w roku 2016. Nie wiadomo, czy wtedy ktoś z jej podpowiedzi skorzystał. Może teraz będzie inaczej:

W tych dwóch wpisach jest podanych tak dużo sposobów na poprawę kondycji, że zgłębianie tych technik zajmie Wam czas aż do Wielkanocy. 

Z filmów podanych w  pierwszym wpisie dowiedziecie się m.in., na czym polega starochińska gimnastyka lecznicza:

Przekonacie się też, co Wirtualna Kultura przeczytała w maju 2016:

"W maju tego roku przeczytałam w jakiejś gazecie, że ćwiczenia po 60-tce wydłużają życie o 5 lat. Wystarczy chyba pół godziny dziennie. A czy wiecie, kto w Europie jest najbardziej aktywny fizycznie? Otóż, podobno tylko 14 proc. dorosłych Holendrów nie ćwiczy, a dorosłych Polaków aż 55 proc. nie ćwiczy. O wiele lepsi od nas są też dorośli Niemcy - tylko jedna czwarta dorosłych Niemców unika wysiłku fizycznego."

Z filmów podanych w drugim wpisie nauczycie się m.in, jak wygodnie ćwiczyć na krześle i z krzesłem:
i zobaczycie, jaką kondycję mają krakowskie seniorki:

Zatem do dzieła, kochani seniorzy!
Krystyna - Wirtualna Kultura

7 komentarzy:

 1. Niestety, nikt i nic nie zastąpi zajęć z Magdą w Żółtym Parasolu :-(
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, jak to możliwe, że Magdy do tej pory nie poznałam.

   Krystyna

   Usuń
 2. Bardzo dobry temat i ile w nim ćwiczeń. Żeby tylko autorka tego bloga, zachęcająca seniorów do gimnastyki, wzięła sobie to do serca i sama chciała poćwiczyć, przynajmniej pół godziny dziennie. Byłby to sukces niesamowity. Teraz jest okazja, bo wirus nie pozwala seniorom na częste kontakty i spotkania warsztatowe.

  Baca

  OdpowiedzUsuń
 3. Irena ze Szczepina13 marca 2020 19:40

  Faktycznie temat bardzo dobry! Nie wiem czy uwierzycie, ale od 2008roku ćwiczę codziennie w domu ok.godziny.Oprócz tego chodzę (przynajmniej 3,4 razy w tygodniu) z kijkami po "Spartanie". Tak się do tego przyzwyczaiłam, że nie wyobrażam sobie życia bez mojej gimnastyki.Przyznaję jednak, że są dni,kiedy potrzebuję mobilizacji (zwłaszcza jesienią i zimą). Tak,być aktywnym fizycznie polskim seniorem to trudna sprawka. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irenko, podziwiam Twoją aktywność. Tak trzymaj. Ja nie mogę się na to zdobyć. Może znasz na to przepis?

   Krystyna

   Usuń
 4. Irena ze Szczepina5 kwietnia 2020 15:45

  Podaję przepis na aktywność: najbardziej jest do tego potrzebna wzajemna motywacja (z kimś lepiej się chodzi) no i trzeba chcieć wyjść na spacer bardziej niż siedzieć w domu. I to by było na tyle. Namawiam do aktywności - naprawdę warto.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gimnastyka to świetna sprawa , codzienny ruch to podstawa u osób starszych :)

  OdpowiedzUsuń