piątek, 20 marca 2020

Gry logiczne, testy, treningi i Legimi on-line

Statystyka jest nielitościwa - pokazuje, że dzisiejszego poranka zainteresowanie blogiem spadło do zera. Powód jest chyba znany: to WhatsApp, na którym seniorzy przesyłają sobie memy, dowcipy, itd. Wirtualna Kultura dostała na WhatsAppie kilka "przesyłek" dla przyjaciela od przyjaciela na dzień przyjaciela, który jest dopiero 30 lipca. Wielkie dzięki! 💕

W ciągu ostatniego tygodnia największym zainteresowaniem na blogu cieszył się wpis o porannej gimnastyce dla seniorów. Wirtualna Kultura przypuszcza, że przeciwnicy porannej gimnastyki wchodzą na ten wpis wielokrotnie, bo nie wierzą, że gimnastyka ma jakieś znaczenie i bacznie przyglądają się, co wyrażają miny i oczy ćwiczących. Słusznie!

Na drugim miejscu znalazł się wpis o opowieściach w czasach zarazy. Wirtualna Kultura sądzi, że to z powodu spotkań z pisarzami on-line. Na trzecim "Portugalczyk". Wirtualna Kultura jest rozczarowana. Spodziewała się więcej wejść, bo w tym wpisie jest inny ciekawy wpis z linkami do filmów o Portugalii i kilka wersji jej ulubionych "dwóch serduszek".


Wirtualna Kultura nie wygra z konkurencją. Po co ma pisać na blogu o zajęciach on-line z gier logicznych, skoro Żółty Parasol założył na WhatsAppie dwie grupy: "Gry i zabawy logiczne" i "Brydż". To świetny pomysł na integrację seniorek i seniorów. Ile można się od nich dowiedzieć - co robią lub czego nie robią. Na przykład,
 • Basia ze Swojczyc od rana zajmuje się własnym mini-ogródkiem. 
 • Basia z Ołbina robi audio-nagrania. Ostatnio przysłała dowcipny tekst na temat "w czym można wyjść na spacer". Zdaniem Basi, rękawiczki i maseczka (to poleca ministerstwo) nie wystarczą - trzeba jeszcze ubrać spodnie, bluzkę i buty.

Ania Jurkowska zorganizowała zajęcia wirtualne za pomocą "hangouts". Na zdjęciu Ania jest w trakcie "warsztatów-online" z gier logicznych. Tele-warsztaty on-line! Super! Poznawałyśmy tajniki gier i testów "zdalnie sterowanych" dostępnych w "kurniku" i w "CogniFit":

Magda, prowadząca w Żółtym Parasolu zajęcia z pilates dla seniorów, przygotowała dostępny na YouTube filmik:

Dodatek. Wirtualna Kultura się dowiedziała od Eli z Nadodrza, że Miejska Biblioteka Publiczna oferuje od 20 marca bezpłatny dostęp do bazy Legimi:
Wystarczy wysłać e-mail podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej MBP we Wrocławiu pod specjalny adres: legimi@biblioteka.wroc.pl. LEGIMI - to 60 000 e-booków audiobooków - klasyka, bestsellery i nowości - do czytania i słuchania!

Podobno z internetu nie korzysta trzy czwarte Polaków powyżej 65 roku życia. Pamiętajmy, by zadzwonić do nich i do bliskich!
Krystyna - Wirtualna Kultura

11 komentarzy:

 1. Wczoraj wieczorem prześledziłam blog "wirtualna..."
  Trwało to kilka godzin. Szłam rakiem, tzn do tyłu aż doszłam do stycznia.
  Karnawałowy nastrój popsuł mi nieco humor, ale...
  tyle niedoczytanych wcześniej ciekawostek uzupełniłam właśnie. Nawet odkryłam kilka wątków na nowo i dalej uważam, że praca jaką robisz Krystyno, prowadząc go z taką starannością jest nie do podrobienia i nic innego bloga nie zastąpi. Polecam wszystkim podobną wycieczkę "na wstecznym..."
  I pozdrawiam serdecznie, pamiętajmy że kiedyś to zło minie i będzie normalniej.
  Głowa do góry Krysiu, Twoja praca nie potrzebuje mierzenia się z konkurencją! Jesteś ponad to...
  Majka

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapomniałam dodać, że piękne są te załączone fotografie.
  Taki cudny ogródek że serce rośnie patrząc na piękną naturę.
  Gratuluję Właścicielce bo to kobietą pachnie...
  Miłego dnia
  Majka

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję pani Maju za pochwałę. Mój ogródek jeszcze w fazie urządzania {mam go dopiero pół roku} jeszcze zrobię ścieżke z plastrów z brzozy i dosądzę róże i lawendę. Jak skończę wyślę zdjęcia. Pozdrawiam wiosennie Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Basiu
   Miło że się ujawniłaś. Wiedziałam że to Kobieta być musi.
   Prawdziwie piękny ten zakątek, a jak go jeszcze bardziej urządzisz prosimy o fotki. Pozdrawiam
   Majka

   Usuń
 4. Nie martw się Krysiu; dziś na FOKUSie, przed południem jest odcinek Starożytnych Kosmitów o Leonardzie da Vinci, i pewnie większość miłośników pięknych rzeczy, matematyki, niesamowitych pomysłów - które w XX wieku zostały dopiero zrealizowane - przygotowuje się do ich oglądania... w trakcie filmu padł pomysł, że Leonardo spędził dwa chyba lata w skalnej grocie i możliwe, że był tam szkolony przez Pozaziemskich Przybyszy... - wspaniałe, nie? - a czytając o noszeniu masek - pomyślałem sobie o często nie zasłanianych przez zdrowych ludzi OCZACH - proszę zwrócić uwagę na to, że wirusy najchętniej włażą przez błony śluzowe, zatem oczy są taką bramą... Sklepy spożywcze mogłyby przenieść stoiska z pieczywem, ciastkami - A PRZEDE WSZYSTKIM Z RĘKAWICZKAMI - bliżej wejścia. Spopularyzowano by w ten sposób darmową, i skuteczną formę ochrony zdrowia dla KLIENTÓW KOCHAJĄCYCH TAKIE WŁAŚNIE, KOCHAJĄCE SWYCH KLIENTÓW, I TROSZCZĄCE SIĘ O ICH ZDROWIE SKLEPY. Miłych spacerów, zakupów, Adam

  OdpowiedzUsuń
 5. No widzisz Krysiu?
  Pan Adam też ma własne zdanie na temat statystyki blogowej.
  Jest dobrze. Miłego dnia Majka

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Maju.
  Miło mi, że odgadłaś moją skrywaną tajemnicę. Właśnie skończyłam strzyżenie trawy. Jak będzie cieplutko a virus nam nie będzie zagrażał zapraszam was na herbatę do mojego ogródeczka. Miłego wieczoru Basia

  OdpowiedzUsuń
 7. Na herbatkę z miętą (mam na ogródku) Teraz poslucham dedykowanych przez Krysię piosenek o wiośnie. B

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za przemiłe zaproszenie,
   Uda nam się, tylko cierpliwości..
   Też będę słuchać wiosennych przebojów.
   Dobranoc Majka

   Usuń
 8. Chyba nie będę oryginalny ale to MY z Żółtego Parasola mamy Krysie blogierke.Jest wspaniała LECH

  OdpowiedzUsuń