sobota, 21 marca 2020

Zumba na początek astronomicznej wiosny

Niektórym się wydaje, że Wirtualna Kultura nie wie, jaki wczoraj był dzień miesiąca. Zapewniam Was, że ona wie, tylko wczoraj świętowała pierwszy dzień astronomicznej wiosny, który tym razem wypadł 20 marca.

O astronomicznym początku wiosny i wiosennej modzie pisała w roku 2017 na blogu "Popowiczanie" :
We wpisie możecie zobaczyć zdjęcie Wirtualnej Kultury w garsonce z modnej kiedyś "Dany". Czy zgadniecie, kiedy to mogło być?

"Prawdziwa" wiosna zaczyna się dzisiaj! Dla Andrzeja, tego z wycieczek z Jadzią i Irkiem:
wiosna się zaczęła też wcześniej. On nie mógł się oprzeć urokowi naszej przyrody, gdy jakiś czas temu zobaczył żółto-biało-filetowe kwitnienie (kliknijcie na zdjęcia):Wirtualna Kultura zastanawia się, czy Andrzej mógłby dołączyć on-line do grupy "Zumba" w Żółtym Parasolu. Wirtualna Kultura wie od Basi z Ołbina, że wspólne zajęcia się odbywają w domach w piątki o godzinie 17 - wszystko obserwuje się na ekranie komputera lub smartfona! Piszcie do Ani Jurkowskiej lub do Wirtualnej Kultury, jeśli chcecie się dołączyć. Wymagane są szczere chęci i internet. 

Wirtualna Kultura podziwiała umiejętności Basi "na Zumbie" w Parku Tołpy, a Andrzeja na Wrocławskim Forum Senioralnym w zeszłym roku: 

Dla niewtajemniczonych film o Zumbie. 

W Żółtym Parasolu działają też inne grupy on-line:

Uwaga. Jutro na blogu będzie relacja z powitania wiosny przez Krysię i Lecha z Ołbina. Poznacie m.in. przepis na sok z czarnej porzeczki.

Zaglądajcie na Facebook Żółtego Parasola, który stale coś podpowiada i  proponuje ciekawe linki:

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Jakie piękne pierwiosnki (kiedyś nazywane przylaszczki)...
  Ich prezenter sam wspaniale się prezentuje, gratuluję! Ale krokusy przed Stadionem... to istne mistrzostwo świata jest. Coś pięknego! Brawo, brawo!
  Za serdeczne dzielenie się urodą wiosny, która nie zważając na ogólnoświatowe nakazy i zakazy przyszła nic nie przestraszona. Witaj Wiosno, piękna poro roku...

  Krysiu
  ciekawa ta propozycja Zumby
  Spróbuję się z nią zaprzyjaźnić, dziękuję.
  Pozdrawiam serdecznie
  Majka

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcie z lat 80,twarzy nie widziałem bo mi Google zakryły.U nas jeszcze takiej wybujałej zieleni nie ma.Ale Zumbe już przećwiczyłem z panią instruktorką i jeszcze kilka razy dzisiaj poćwiczę.Pozdrawiam p.Krystynkę Baca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, dzięki Gmail - Hangouts możemy poćwiczyć zumbę razem z Żółtym Parasolem.

   Krystyna

   Usuń